Päis

Lennupiletite veahind – mis see on ja mida peaks sellest teadma?

Järgnevalt lühike kokkuvõte vajalikust informatsioonist, mida peaksid teadma, kui otsid või ostad veahinnaga lennupileteid.

Mis on veahind?

Veahind on lennufirma poolne eksimus hinna sätestamisel, mistõttu on piletite hind ebatavaliselt madal. Sageli on tegemist inimliku eksitusega, kus on näiteks hinna sisse jäänud arvestamata mõni kululiik (näiteks kütuse lisatasud, lennujaamamaksud) või on tulnud viga sisse valuuta konverteerimisel. Alati pole ka võimalik öelda, kas tegemist on veahinnaga või on lennufirma spetsiaalselt paisanud müüki väga soodsaid pileteid. Seetõttu märgib Reisidiilid alati veahinna kahtluse korral selle postituses ära.

Selliseid eksimusi tuleb pigem ette harva kui tihti ning mitte ainult lennufirmadel, vaid ka näiteks hotellidel.

Näiteid veahindadest:

Edasi-tagasi lennupiletid Šveitsist Phuketisse aastavahetuseks ja jõuludeks 6 eurot, vaata SIIT. Kahjuks antud piletid tühistati. Samas on piisavalt näiteid, kus lennufirmad on aktsepteerinud oma viga ning piletid kehtivaks jätnud. Vaata minevikus olnud pakkumisi SIIT

Kuidas leida?

Sageli on selliste hindade leidmine puhas õnn – keegi on otsinud omale pileteid, sattunud sellise hinna peale ning seejärel jaganud leidu ka teistega. Reisidiilid.ee hoiab sellistel pakkumistel silma peal ning on väga tänulik vihjete eest, mis nende kohta laekuvad!

Mida teha, kui avastad veahinna?

Soovitatav on kiiresti tegutseda ning esimesel võimalusel omale piletid ära broneerida. Tavaliselt on veahinnaga piletid saada loetud minutitest kuni paari päevani sõltuvalt sellest, kui kiiresti lennufirma vea avastab ja selle parandab.

Millega arvestada?

Kõige suurem oht on see, et lennufirma võib piletid tühistada (üldiselt juhtub see loetud päevade jooksul peale piletite ostmist). Seetõttu tasub enne edasist reisi planeerimist (näiteks majutuse eest maksmist) oodata nädala või kaks. Kui piletid tühistatakse, siis on lennufirma kohustatud maksma raha tagasi, kuid see võib aega võtta päevi või ka nädalaid. Arvestama peab ka, et kui piletite edasimüüja (broneerimiskeskkond) on küsinud krediitkaarditasu, siis seda ei pruugi tagasi saada.

Kommentaarid (4)

  1. Päris hea ja tark artikkel – ostsin mõni aeg tagasi veahinnaga bussipileti Tallinna liinibussist ja seda ei tühistatud!

Kommenteerimine on välja lülitatud.

Võida lennupiletid Milanosse!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga juuli jooksul ja võida edasi-tagasi lennupiletid sügisel Tallinnast Milanosse!

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!