Paphos – 320 päikeselise päevaga ajaloohõnguline kuurort Küprosel. Loe, miks seda külastada!

Küpros on Vahemere lõunaosas asuv rikka ajaloo ja mõnusa kliimaga saareriik. Vaatame lähemalt Küprose tuntuimat kuurorti Paphost: toome välja mõned põhjused paljudest, miks 2017. aasta Euroopa kultuuripealinn külastamist väärib.

Veemõnud

Eesotsas populaarse Coral Bayga leiab Paphosest ja selle lähiümbrusest tervelt 27 randa! Coral Bay kasuks, mis jääb Paphose kesklinnast 15-minutilise sõidu kaugusele, räägib pehme siidjas liiv ja lahte ümbritsev poolsaar, mis hoiab ära suuremad lained. Samuti on Coral Bays veetemperatuur ca 4-5 kraadi soojem võrreldes teiste Paphose randadega. Kes otsib aga vaheldust, siis veidi raskesti ligipääsetavam Lara Beachi liiva-kiviklibu rand on kindlasti külastamist väärt, sest pakub võrreldes Coral Bayga rohkem privaatsust. Õnnelikumad reisisellid võivad kohata ka kilpkonni, sest tegu on ametliku kilpkonnade kaitsealaga, kuhu konnalised munema tulevad.

Piirkonna suurim veepark Paphos Aphrodite Waterpark avab enda uksed  juba 10. aprillil ja on külastajatele avatud oktoobri lõpuni.

Kliima

Küpros on üks päiksepaistelisamaid sihtkohti kogu Euroopas, sest saarel on 320 päikesepaistelist päeva aastas. Isegi talvel, kui enamustes Euroopa Vahemere äärsetes riikides langeb temperatuur üpris madalale, võib Küprosel päevasel ajal nautida 17-18 kraadist sooja. Aprillis muutub aga ilm juba Eesti mõistes südasuviseks, sest sooja võib päeval oodata juba 22-23 kraadi. Merevesi muutub üldiselt ujutavaks maikuust, mil algab ka tõsisem rannahooaeg, kuid välibasseinis saab esimesed suplused ette võtta juba aprilli alguses ja märtsi lõpus.

Toit

Küprose pikk ajalugu ja geograafiliselt hea asukoht kajastub ka selle paiga gastronoomias. Mõjutused Araabia, Türgi ja Kreeka köögist on jätnud tugeva jälje. Seda hoolimata asjaolust, et kuiv kliima ei soosinud Küprosel mitmekesist põllumajandust, suudeti isegi väheste vahenditega luua hoole ja armastusega maitsvaid roogasid. Kuigi tegu on lihalembelise riigiga, eelkõige lamba, kana ja sealiha näol, hoitakse au sees ka köögi- ja puuvilju, mis kohalikku kööki rikastavad. Eraldi võiks välja tuua Souvlaki (grillitud kebabivarras), Sheftalia (grillitud vorst) ja Afella (koriandris marineeritud siga) ja muidugi maailmakuulsa Halloumi (kitse-lambapiima juust). Toidugurmaanidel tasub kõrvad lahti hoida, sest 2016. aastast saati korraldatakse mitmetes Küprose linnades, sh Paphoses, mitmepäevast rahvusvahelist toidufestivali. Erinevaid toiduteemalisi festivale leiab aprillist novembri lõpuni! Saarelt leiab ka hulga viinamarjaistandusi, seega ei puudu toidulaualt ka kohalik vein.

Rikkalik ajalugu

Paphose näol on eelkõige tegu iidse linnaga, mis on oma täies hiilguses UNESCO maailmapärandisse kantud. Rannakuurortide ja hotellide läheduses paiknev Kato Paphose piirkond toob suure osa vaatamisväärsustest ühte kohta kokku – iidne kuningate hauakamber, mille juured ulatuvad 4. sajandisse ja Kato Paphose arheoloogiapark, mille põhirõhk ulatub Vana-Rooma aegadesse. Tasa ja targu korraldatakse pargis tänase päevani väljakaevamistöid. Huvitava faktina võib veel välja tuua, et Küprose näol on tegemist Kreeka armastuse jumalanna Aphrodite sünnipaigaga.

Kuidas reisida?

Mugav on Paphost külastada Reisidiilide reisipaketiga, mis viib Sind kohale otselennuga Tallinnast. Oleme paketiks välja valinud hea hinna- ja kvaliteedisuhtega erineva taseme hotellid, seega sobilikku majutust leiab vast igale maitsele. Vaata meie Paphose pakkumisi SIIT

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitu meie uudiskirjaga!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga ja saa mõned korrad kuus meie parimad reisipakkumised enda e-mailile! 

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!