Päis

Costa Dorada – 6 head põhjust selle menuka Hispaania kuurorti külastamiseks!

“Kuldne rannik” ehk Costa Dorada on menukas reisisihtkoht Kataloonias, jäädes Barcelonast vaid 100 km Lõunasse. Costa Dorada tagab reisihuvilistele mitmekülgse puhkuse: olgu selleks tavapärane päikesepuhkus, meelelahutus, perepuhkus või kultuursed elamused. Toome järgnevalt välja mõned peamised põhjused, miks Costa Dorada tasub võtta oma puhkuseplaanidesse.

1. Rannad

Nagu Kuldse ranniku nimest võib järeldada, siis piirkond on tuntud oma liivarandade ja türkiissinise vee poolest. Costa Dorada populaarsemad rannad on Llevant Beach ja Playa de la Pineda Salous – mõlema puhul on tegu hästi hoolitsetud randadega, mille promenaadide ümbruses saab lõõgastuda rannabaarides, tegeleda erinevate veespordialadega või rentida vesirattaid, SUPi laudu jt mere peal kulgevaid aluseid. Rannapromenaadidele omaselt leiab naabruskonnast ka võimalusi poodlemiseks. Kui majutusasutus jääb supluskohtadest kaugemale, siis mõlemad rannad on hästi ligipääsetavad ka ühistranspordiga.

2. Mõnus kliima

Päevad Costa Dorada rannikul on väga päikeseküllased kogu aasta vältel. Alates aprillist küündivad päevased temperatuurid 20 soojakraadini ning jätkavad tõusvas joones kogu suve. Isegi sügisel (nt septembris) püsivad ilmad soojad ning temperatuurid umbes 25 kraadi kandis ehk suviste temperatuuride nautimine on võimalik nii kevadel, suvel kui ka sügisel. Sademete hulk piirkonnas on madal ja vihmased päevad pigem haruldased. Merevee temperatuurid aprillis on jahedapoolsed, keskmiselt 17 kraadi, alates maikuust jõuavad need umbes 20 kraadini ning jätkavad tõusmist läbi kogu suve. Ka sügisel on meres ujumine igati tervitatav, merevee temperatuurid püsivad umbes 23 soojakraadi juures.

3. Toit

Costa Dorada on kõrgelt hinnatud toidugurmaanide seas. Sealne köök kombineerib endas kohalikke traditsioone Vahemere köögiga, pakkudes reisihuvilistele maitsvaid toiduelamusi. Keele viib alla kohalik mereandidega riisiroog Rossejat, mis oma olemuselt meenutab teada-tuntud Paellat. Hispaaniale kohaselt muidugi ka Tapas, mis toob kokku kõik laual olevad maitseelamused, mis sobivad väiksemas või suuremas kogustes nii eel- kui põhiroaks.

Hea ja parema mekkimise kõrvale kulub kindlasti marjaks ära ka kohalik veinivalik, mille lipulaevaks on kihisev vahuvein cava. Ligi 95% traditsioonilistest Hispaania vahuveinidest ehk cavast pärinevad Katalooniast ja sestap leiab ka Costa Dorada piirkonnast hulganisti erinevaid veiniistandusi, millest paljusid saab ka külastada, et toodangut degusteerida.

4. Teemapargid

Teatavasti on Salou keskus Costa Doradas koduks Kataloonia WRC rallile. Kui ralli toimub loetud päevadel aastas, siis PortAvrentura pargis saab adernaliinilaksu kätte igal ajal. 2017. aastal Euroopa parima lõbustuspargi tiitliga pälvitud mastaapne PortAventura lõbustuspargi juurde kuuluvad ka Caribe Aquatic veepark ja samuti motospordihuvilistele (kuid mitte ainult) kohustuslik Ferrari Landi teemapark. Parkide kohta saab lugeda eraldi artiklist klikkides SIIA.

5. Ajaloolised vaatamisväärsused

Costa Dorada pole vaid rand ja päike. Ca 11 km kaugusele Saloust jääb Tarragona koos sealse kuulsa vanalinnaga. Pika ajalooga linn on kantud oma täies hiilguses UNESCO maailmapärandisse. Rooma impeeriumi ajal rajatud linn on kohustuslik kõrvalepõige kõigile, kes Costa Doradas puhkust veedavad. Vanalinna müüride vahel asuvad amfiteatri varemed ning ajaloolisi ehitisi ja varemeid võib leida pea iga tänava nurga peal. Samuti on kohapeal avatud arheloogiamuuseum, mis annab hea ülevaate Tarragona ajaloost. Tänaseks päevaks on 5. sajandil eKr asutatud linn üks suurimaid ja tähtsamaid sadamalinnu Hispaanias.

Suurematel kultuuri- ja ajaloohuvilistel soovitame kindlasti külastada Salous asuvat Torre Vella ajaloolist kaitserajatist, mis pärineb 16. sajandist. Ehitis on rajatud 1530. aastal Tarragona peapiiskop Pere de Cardona poolt ning tol ajal oli hoone peamine eesmärk rannikulinna kaitsmine merelt tuleva ohu (eelkõige piraatide) vastu. Kuigi kaitsetorn on läbi aastasadade läbinud mitmeid uuenduskuure, siis algupärane eksterjöör on suurepäraselt säilinud. Tänapäeval tegutseb Torre Vella hoones muuseum ning sissepääs kompleksi on külastajatele tasuta!

6. Väljasõit Barcelonasse

Üks Euroopa külastavamaid linnasid, Barcelona, jääb Saloust 90-minutilise rongisõidu kaugusele. See annab hea võimaluse võtta päev rannapuhkusest vabaks ja tutvuda Kataloonia põneva pealinnaga. Parim rongiühendus on Vila-Sica (Salou keskusest ca 5 km kaugusel) ja Barcelona Sants jaamade vahel, kus päeva esimene rong väljub juba varavalges ca iga 30 minuti tagant ja viimane rong tagasi väljub kl 21.30.

Kuidas Costa Doradat külastada?

Kõige lähem rahvusvaheline lennujaam Costa Doradale on Barcelona el Prat, mis jääb piirkonna keskusest Saloust ca 90 km kaugusele. Sealt saab Salousse nii bussi, takso kui ettetellitud transfeeriga.

Kõige mugavam viis Costa Dorada külastamiseks on aga broneerida Reisidiilide pakettreis. Oleme valinud välja hea hinna- ja kvaliteedi suhtega hotellid heas asukohas. Lisaks majutusele sisaldavad paketid ka otselendusid Tallinnast või Riiast, privaatseid edasi-tagasi transfeere lennujaamast ja valitud toitlustust hotellides. Meie Costa Dorada pakettidega saad tutvuda KLIKKIDES SIIA.

Galerii

Kommentaarid (1)

Kommenteerimine on välja lülitatud.