Päis

PortAventura Hispaanias on üks Euroopa vingemaid teemaparke. Miks ja kuidas sinna perereis ette võtta?

Kui vahepeal juba tundus, et pea terve Eesti oli Kataloonias kohal, kui Ott Tänak autoralli maailmameistritiitli kindlustas, siis rallimelu keskel võis jääda märkamata, et tegu on ka suurepärase sihtkohaga kogupere reisiks! Nimelt asub Salou kuurortlinnas PortAventura teemapark, mis kuulub Euroopa kuue enimkülastatuima teemapargi hulka. Parkide kompleks koosneb kolmest pargist: PortAventura, Ferrari Land ja Caribe Aquatic Park. Kõigist kolmest pargist teemegi lähemalt juttu käesolevas artiklis.

PortAventura

Algselt 90ndate keskpaigas valmis saanud teemapargist arenes vähem kui 10 aastaga välja mastaapne kuurort ja meelelahutuskeskus. Nüüdseks juba klassikaline osa PortAventura parkidest on peamiselt pühendatud möödunud tsivilisatsioonidele nagu Polüneesia, Vahemere maad, Mehhiko, iidne Hiina ja Metsik Lääs. Pisemad jõmpsikad saavad aga seigelda populaarsele USA lastesaatele Sesame Street pühendatud teemapargis. Korraliku adrenaliinilaengu terveks päevaks annab Furius Baco, mis suudab vaid 3 sekundiga üles võtta 135 km/h. Ilmselt suurimad “liblikad” oma kõhtu saad aga Shambhala atraktsioonil, mille näol on tegu PortAventura kõrgeima atraktsiooniga (76 m), mis omakorda teeb sellest pargi kõige pikima langusega lõbusõidu! Kokku on pargis 37 atraktsiooni. Võimalik on ka aeg maha võtta ja nautida päevaprogrammi raames erinevaid eksootilisi etendusi. Nagu meelelahutuskeskustele kohane, leiab ka PortAventurast mitmeid kohapealseid restorane ja suveniiripoode.

Ferrari Land

Ferrari fännide jaoks kohustuslik külastus! Terves maailmas on tänase päeva seisuga vaid 2 Ferrarile pühendatud teemaparki, millest esimene, Ferrari World, avati 2010. aastal Abu Dhabis ning Euroopa kiiruste ja kõrguste rekordeid purustanud Ferrari Land PortAventuras 2017. aastal. 70 tuhandadel ruutmeetril laiuv park on koduks Euroopa kiireimale Ameerika mägede atraktsioonile Red Force, mille tippkiiruseks on lausa 180 km/h! Kes aga soovib alustada natuke rahulikumalt, saab esmalt proovida Junior Red Force’i atraktsiooni, mille tippkiirus jääb 45 km/h juurde. Selle kõige kõrvalt saab tutvuda lähemalt Ferrari ajalooga ja proovida simulaatoris, mis tunne on istuda Ferrari GT roolis!

Caribe Aquatic Park

Kui masinavärgid proovitud, on paslik teha peatus troopilise hõnguga kariibiteemalises veepargis Caribe Aquatic Park. Jõmpsikatele on avatud piraadilaeva teemaline veeliumägi, adrenaliinijanulisemad külastajad saavad kiiruse üles võtta Rapid Race’i mäel. Mõistagi saab mõnuleda ka tavalises basseinis, kus lastakse Reggae rütme, mille saatel tekib tõeline Kariibi ranna meeleolu. Lisaks basseinidele on veepargis kokku 10 erinevat atraktsiooni – seda kõike enam kui 50 000 ruutmeetrisel alal!

Kuidas parki külastada?

Kuna PortAventura pargid on niivõrd suured, siis soovitame parkidele pühendada vähemalt 2-päevase külastuse.  Nii jääb piisavalt aega külastamaks ühel päeval klassikalist PortAventurat ja teisel päeval Ferrari Landi või veeparki.

Mugav on perereis teemaparki ette võtta Reisidiilide pakutav reisipaketiga, kus on hinna sees nii majutus heas 4-tärni rannahotellis, lennud, transfeerid kui ka pargi pääsmed kahel päeval! Vaata lähemalt meie reisipaketti KLIKKIDES SIIA!

Galerii

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga