Kuidas broneerida lennupileteid ja hotelle ning mida teada reisikindlustusest?

Lennupiletite ja hotellide broneerimine Internetis võib teinekord olla üpris väljakutsuv ülesanne. Seetõttu panime kokku lihtsa ülevaate sellest, millele tähelepanu pöörata endale reisi ise ostes ja broneerides.

Esimene kuldreegel on, et alati tasub vaadata kõik (lennupiletid, hotellid) hinnad enne maksmist üle: kas hind on sama, mis postituses kirjas. Samuti pane tähele, et osad broneerimisleheküljed näitavad lõplikku hinda alles broneerimise viimasel sammul vahetult enne maksmist, kuna lisavad hinnale juurde maksud või lisatasusid (näiteks krediitkaarditasud), mis võivad hinda tõsta.

Lennupiletite ja hotellide soetamiseks on mitu võimalust, kuid üldjuhul saab krediitkaardi või internetist ostmise võimalusega deebetkaardiga kõik ära soetada. Lisavõimalused on tavaliselt Paypal ja vahel ka pangaülekanded. Ise pileteid ja hotelle ostes tuleb reeglina maksta kõik summad kohe ära, osad hotellid lubavad ka kohapeal maksmist.

 

Lennupiletid

Lennupiletite soetamisel läheb sul tavaliselt vaja reisijate nimesid ja sünnikuupäevasid ning vahel ka reisidokumendi numbreid ja dokumentide kehtivusaegasid. Üldjuhul läheb neid aga vaja checkinide tegemisel.

Odavlennufirmade puhul on soovitatav teha checkinid internetis ning neid saab tavaliselt teha kuni nädal enne väljalendu. Lennujaamas tehes tuleb maksta tavaliselt selle teenuse eest ülemäära palju.

Kui ostad lennupiletid Reisidiilide süsteemi kaudu, siis teeb süsteem sinu eest mugavalt checkinid ära, kui need avanevad, ja saadab pardakaardid e-mailile. Eriti mugav on see lahendus mittejätkulendude puhul, kus on tavaliselt mitu lendu samal päeval ning checkine ei pea hakkama reisil olles ise ükshaaval tegema.

Tasub silmas pidada, et lennupiletite otsingud kuvavad üldjuhul vaikseväärtusena hinda ühele. Kui soovid osta pileteid mitmele inimesele, võivad hinnad tõusta. Broneerimissüsteemis saab üldjuhul osta lennupileteid maksimaalset 9 kuni 20 inimesele korraga.

Tavaliselt on Reisidiilide postitustes väljatoodud ainult näidiskuupäevad. See tähendab, et sama hinnaga on antud perioodil saadaval lennupileteid ka muudeks kuupäevadeks.

Kasulikku infot lennupiletite broneerimiseks otsingusüsteemi Momondo kaudu loe SIIT

NB! Enne lennupiletite broneerimist tutvu ka riiki sisenemise tingimustega – paljud riigid väljaspool Euroopa Liitu eeldavad viisa olemasolu või reisidokumendi miinimumkehtivusaega. Vajaliku info leiad näiteks Välisministeeriuni kodulehel. Samuti saad samalt leheküljelt palju muud vajalikku reisinfot, näiteks turvalisusega seotut.

 

Hotell

Hotellide broneerimiseks leiad Reisidiilide postitustes tihti viiteid portaalidele Hotelscombined, Booking.com ja Reisidiilide enda otsingusüsteemidele. Olenevalt hotellist saab majutuse eest maksta krediitkaardiga või broneerida hotell tasumiseks kohapeal, Reisidiilide süsteemis ka pangaülekandega.

Enne hotelli broneerimist googelda ning tutvu, mida selle kohta kirjutatakse. Võib juhtuda, et tegemist on näiteks ainult täiskasvanutele mõeldud hotelliga. Samuti võib mõnes riigis (eriti Lähis-Idas) juhtuda, et näiteks üksikul naisel pole seal lubatud ööbida.

Reisidiilide hotellisüsteemi puhul saab sageli soodsaima hinna hotellidele. Sisestama peab inimeste arvu, kuupäevad ja sihtkoha. Pane tähele lühendeid (RO – Room only ehk ainult tuba, BB – Breakfast ehk hommikusöögiga, HB – Half board ehk hommiku- ja õhtusöök, FB – Full board ehk hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning AI – All inclusive ehk kõik hinnas). Peale ostu sooritamist saadetakse kinnitus koos dokumentidega e-mailile, mis tuleb välja printida ning hotellile esitada.

Hotelscombined keskkonna puhul on tegemist otsingusüsteemiga, mis viitab erinevatele edasimüüjatele. Seetõttu tasub alati teha eeltöö ning googeldada, kas antud edasimüüja on usaldusväärne. Kui vastuseks on palju kriitikat, tasub kaaluda piletite soetamist kallima, kuid usaldusväärsema edasimüüja käest. Hotelscombinedi otsingusüsteemi kuvatud hinnal on maksud tihti juurde arvestamata, mistõttu hotelli edasimüüja lingi peale klikkides võib hind olla kõrgem, kui see on Hotelscombinedi veebis kuvatud. Samuti tasub igaks juhuks üle kontrollida (näiteks hotelli õigelt kodulehelt) kas kuvatud tärnide arv hotelli kohta on õige.

hc'

 

Booking.com puhul on tegemist keskkonnaga, mis koondab enda alla nii hotellide, külaliskorterite kui ka muude majutusasutuste pakkumisi. Tegemist on usaldusväärse keskkonnaga ning kõik pakkujad peavad vastama teatud kriteeriumitele.

NB! Lisasoovitus: enne hotelli soetamist tee kindlaks, kas asukohas, kuhu reisid, pole turismimaksu. Paljudes kohtades tuleb selle eest tasuda eraldi kohapeal ning osades riikides, nagu USA, ei ole see alati väike.

 

Transfeer

Erinevatelt Reisdiiilide pakttidest, diilid üldjuhul transfeere ei sisalda ja need tuleks ise organiseerida – lähematesse hotellidesse saab takso/Uberiga, kaugemale on soovitatav kasutada ühistransporti.

 

Kindlustus

Üldiselt jaguneb reiskindlustus kolme liiki: meditsiiniabi kindlustus (kui vajad reisil arstiabi), reisitõrke kindlustus (reisi katkemine, ärajäämine või reisi graafikust kõrvalekaldumine) ja pagasikindlustus (kui reisipagas saab kannatada või läheb kaotsi).

Järgnevalt peatume lähemalt reisitõrke kindlustuse juures.

Reisitõrke kindlustus on kindlasti soovitatav, kui tegemist pole otselendudega ja sinu ümberistumised ei ole jätkulennud. See tähendab, et lennud toimuvad odavlennufirmadega või erinevate lennufirmade lendudega, kus piletid on eraldi ostetud! Kui oled näiteks odavlendudega kokku kombineerinud omale lennu marsruudil Tallinn – London – Malta, siis näiteks Ryanair ei vastuta selle eest, et esimese lennu ärajäämisel sa järgmisele lennule jõuaksid. Ryanair hüvitab ühe otsa lennupiletid, kuid London – Malta lennule sa ei pruugi sellega jõuda. Samuti ei hüvitata sinu poolt juba broneeritud hotelli.

Samuti on oluline, et kahe lennu vahe oleks mõistlikult pikk. Osad kindlustusseltsid võivad jätta hüvitamata olukorra, kui  lennujaamas on ümberistumise aeg liiga lühike ja valesti planeeritud lennugraafiku tõttu ei jõua sa järgmisele lennule. Üldjuhul peaks kindlasti varuma vähemalt 2 tundi kahe lennu vaheks ning 3 tundi, kui on vaja läbida uuesti passikontroll.

Aga igal kindlustusseltsil on poliitika erinev, seega tasub alati tutvuda kindlustustingimustega!Üks kommentaar teemal “Kuidas broneerida lennupileteid ja hotelle ning mida teada reisikindlustusest?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga