Transpordivõimalused ja muu kasulik info Pariisi Beauvais’i lennujaama kohta, kus maanduvad Ryanairi lennud Tallinnast

Eelmise aasta novembris alustas Ryanair lende Tallinna ja Beauvais’i lennujaama vahel, mis asub Pariisi kesklinnast 85 km kaugusel.

Beauvais’i lennujaamal on pikk ajalugu. Teise maailmasõja ajal kasutasid sakslased seda oma hävituslennukite sõjaväebaasina, hiljem hõivasid selle liitlased. Tsiviilkasutuseks avati lennujaam 1956. aastal ning hetkel on see Prantsusmaa suuruselt kümnes lennujaam, mida kasutavad peamiselt odavlennufirmad, mis lendavad ühtekokku enam kui 60 sihtkohta 20 riigis.

Beauvais ise on elanike arvu poolest umbes sama suur kui Narva ning pakub huvitavat ajalugu, millega võib paar päeva linnas ära sisustada.

Tallinna ja Pariisi vahel on juba alates 2014. aastast lennanud ka airBaltic, mis maandub Charles de Gaulle’i lennujaamas (CDG), kust Pariisi kesklinna on 33 km. Selle lennujaama eelis lisaks paremale asukohale on metroopeatuse olemasolu lennujaamas, kust saab mugavalt Pariisi kesklinna sõita, mis maksab umbes 10 eurot suuna kohta ja sõit kestab 50 minutit.

Mugavusel on aga oma hind ning kui Ryanairi lende leiab alates 5 eurost suuna kohta (vaata varasemat pakkumist SIIT), siis airBalticu soodsaimad piletid on reeglina olnud 50 eurot suuna kohta. airBalticu eelised on aga hinna sisse kuuluv suurem lubatud käsipagas, paremad lennuajad ning mitte vähemolulisena – stabiilsem klienditeenindus.

Kui aga lennata ainult seljakotiga ning lennuajad ei muserda, siis hea reisidiili korral saab Pariisi külastada väga taskukohase hinnaga. Järgnevalt anname ülevaate reisivõimalustest Beauvais’i ja Pariisi vahel.

MAJUTUS

Pileteid broneerides peab arvestama, et lend Tallinnast Beauvais’i jõuab hilja, mistõttu võib olla mõistlik veeta esimene öö mõnes hotellis lennujaama lähedal. Beauvais’is leiab ööbimise alates 20 eurost inimese kohta öö eest (kaheinimese tubades). Küll aga enne majutuse broneerimist tasub üle kontrollida, kas hotell pakub ka hilist sisseregistreerimise võimalust. Enamus hotelle seda teeb.

Näiteks asub lennujaama lähedal (500 meetri kaugusel) 2-tärni hotell ibis budget Beauvais Aeroport. Hinnad algavad 30 eurost inimese kohta.

BUSS

Ühistranspordigraafik Pariisiga on hea. Bussid väljuvad iga 25 minuti tagant ning graafikut muudetakse vastavalt lennuliinide aegadele.

Lennujaam ise on üpris väike (2 terminali). Bussipeatus asub terminalide vahel. Praeguse Ryanairi lennugraafikuga jõuavad lennud Beauvais’i õhtul (ca 22.30) ning tagasilennud toimuvad päeval (ca 16.15). Aprillist alates graafikud veidi muutuvad ning lisanduvad ka varasemad lennud Beauvais’i (10:50), kui ka varasemad tagasilennud Tallinnasse (06:30).

Viimane buss Pariisi lahkub 22.50 ehk ülemäära palju aega lennult bussini jõudmiseks pole. Hea on aga teada, et kui lend hilineb, siis oodatakse reisijad ka peale väljumisaega ära.

Pileti hind on ~17 eurot suuna kohta. Sõit kestab 1 tund 15 minutit ja peatub Pariisi Porte Maillot Station’is, mis on metroopeatuse kõrval.

Tagasiteel väljuvad bussid juba vahel kell kolm hommikul Pariisist ehk jõuavad ka kõige varasematele lendudele. Vaata bussigraafikuid SIIT

RONG

Samuti on võimalik Beauvais’ist sõita rongiga Pariisi, mis peatub Gare du Nord’i jaamas. Lennujaamast tuleb sel juhul sõita Beauvais’i rongijaama, taksosõit sinna maksab 15-20 eurot. Rongipiletite hinnad on üpris sarnased bussi omadega, kuid hea õnne korral võib leida ka pileteid, mis algavad 5 eurost suuna kohta.

Arvestama aga peab, et viimane rong Pariisi väljub reeglina 20 ajal. Seega rongi võib olla mõistlik kasutada tagasiteel, juhul kui majutus Pariisis asub peatuse lähedal. Sõit ise kestab poolteist tundi. Vaata pileteid SIIT

TAKSO

Suures plaanis tasuks see valikuvõimalus välistada. Sõit kestab poolteist tundi, maksab umbes 170 eurot (öösiti ja pühade ajal ka üle 200) ning peale 23 ei pruugi taksot olla võimalik lennujaamast leida.

Jätsime midagi olulist mainimata? Anna kommentaarides teada!

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitu meie uudiskirjaga!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga ja saa mõned korrad kuus meie parimad reisipakkumised enda e-mailile! 

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!