Tänasest kuni 26. oktoobrini saavad noored taotleda tasuta Euroopa rongipasse järgmiseks aastaks

Alates tänasest saavad Euroopa 18 kuni 20-aastased noored DiscoverEU programmi raames taotleda tasuta rongipasse, et külastada järgmisel aastal teisi Euroopa Liidu liikmesriike. Kokku läheb jagamisele 60 000 passi. 

Taotlusvoor on avatud Euroopa noortele, kes on sündinud ajavahemikus 1. juulist 2001 kuni 31. detsembrini 2003. Esmakordselt võivad taotluse esitada ka 19- ja 20aastased noored, kuna COVID-19 pandeemia tõttu lükati sellele vanuserühmale mõeldud voorud edasi. Taotlusi saab esitada kuni 26. oktoobri keskpäevani.

Edukaks osutunud taotlejatel avaneb võimalus tasuta rongiga (põhjendatud erijuhul ka bussi või näiteks praamiga) Euroopas reisida 2022. aasta märtsist kuni 2023. aasta veebruarini (kuni 30 päeva jooksul). Kõigile reisijatele pakutakse ka paindlikke broneeringuid kogu reisipassi kehtivuse ajaks seoses koroona tõttu ebakindlusega reisi toimumise osas. Näiteks saab kuni reisi väljumiseni muuta reisi aega.

Interrail on 33 riiki ühendav rongisüsteem, kus ühe passiga on võimalik reisida erinevates riikides. Igal aastal kasutab Interraili passi sadu tuhandeid reisijaid.

Baltikumist rongiga käesolevat reisi pole võimalik alustada (vähemalt mitte enne Rail Balticu valmimist), mistõttu kompenseeritakse ka kulud, mis tekivad reisi alguskohta reisimiseks. Lähimad kohad alustamiseks on näiteks Helsingi, Stockholm, Varssavi ja Kopenhaagen.

Taotlemiseks tuleb esitada oma isiklikud andmed ning täpsem info plaanitava reisi kohta. Juhul, kui reisiseltskonnas on mitu inimest (võimalik on reisida üksi kuni viiekesi, kuid kõik liikmed peavad jääma antud vanuse vahemikku), saab taotluse esitaja koodi, millega saavad oma andmed sisestada grupi teised liikmed. Lisaks küsitakse taotlejalt 5 valikvastustega küsimust Euroopa Liidu kohta. Samuti informatiivsel eesmärgil reisiplaanide kohta, kas reisitakse esimest korda, mida soovitakse reisil kogeda jms.

Eriti soositakse erivajadustega noorte reisimist ning nende puhul kaetakse ka erivajadusega seotud kulud, näiteks reisisaatja või juhtkoera olemasolu.

Iga liikmesriik saab passe vastavalt oma elanikkonna suhtarvule Euroopa Liidu kogurahvastikust, mistõttu võib eeldada, et Eestis läheb jagamisele veidi üle 100 passi.

Rohkem infot taotlusvooru kohta leiad SIIT ning Interraili kohta SIIT

Suure huvi tõttu võivad lehed hetkel veidi tõrkuda, mistõttu tasub süsteemi vea korral uuesti proovida mõne aja pärast.

Kommentaarid (1)

  1. Ma olen käinud terve oma noore elu ühes koolis omamata erilist koolivälist elu peale trenni ja pere. Nüüd kui ma ole koolist vaba ja “täiskasvanu” mõistan ma kui kitsaks mu silmaring selletõttu jäänud on. Ma ei saa aru miks inimesed mõtlevad, mida nad mõtlevad ja teevad mida nad teevad Mul on soov minna ja tutvuda inimestega teistest kultuuridest, kes omavad teisi vaateid. Nendega suhelda, vaielda, arutleda ja üle kõige neid õppida mõistma ja nendest aru saada, kui mitte nõustuda. Reisile sõidaks ma üksi. Ma olen kaks korda vanematega reisil käinud, aga need olid turismi reisid ja ei avaldanud võimalust suhelda seal elavate inimestega. Lisaks sooviksin ma külastada Euroopa suurimaid muuseume ja linna vaateid. Linna maastiku korraldus huvitab mind väga ja ma loodan oma reisil leida uusi huvitavaid lahendusi, mida ehk kunagi ise kasutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga