Päis

Tai tutvustas plaani riigi taasavamiseks turistidele – eelistatud on vaktsineeritud reisijad

Tai on üks musternäidised koroonapandeemiaga võitlusel, sest suures riigis on kokku leitud vaid ca 30 000 koroonanakkuse juhtumit. Samas on Tai majandus väga sõltuv turismist, seega on riik käinud välja plaani, kuidas end turistidele taas avada. Plaan kätkeb endas nelja etappi.

Esimene etapp algas 1. aprill ja sellega saavad vaktsineeritud turistid Phuketile, Krabisse, Phang Ngasse, Chiang Maisse ja Pattayasse selliselt, et eneseisolatsiooni aeg väheneb nädalale senise kahe nädala asemel. Lisaks vaktsineerimistunnistusele on vaja ka negatiivset koroona PCR testi, nõuetele vastavat reisikindlustust ja sisenemisluba, mille väljastab Tai saatkond

Teine etapp algab 1. juuli ja on mõeldud Phuketit külastavatele vaktsineeritud turistidele, kes pääsevad saarele ilma karantiinita. Selleks ajaks püütakse enamus saarest vaktsineerida.

Kolmas etapp algab oktoobrist ja puudutab esimeses etapis loetletud piirkondi. Kolmanda etapiga saab neid piirkond vaktsineeritud reisija külastada karantiinita.

Kui esimesed kolm etappi lähevad ootuspäraselt, siis neljandas etapis, mis algab 2022, saavad vaktsineeritud reisijad külastada kogu Taid ilma piiranguteta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga