Päis

Reisidiilid käis tutvumas Iisraeliga. Vaata, mis on need põhjused, miks seda riiki külastada!

Iisrael on ka Eesti turistide seas aasta-aastalt muutumas üha populaarsemaks sihtkohaks. Reisidiilid käis Iisraelis ise kohal uurimas, miks see nii on. Järgnevalt anname teile edasi viis peamist põhjust, miks meie hinnangul tasub Iisraeli külastada.

Eilat on fantastiline kuurortlinn Iisraeli lõunatipus Punase mere ääres, mis võlub puhkajaid oma ilusa liivaranna ning aastaringselt soojana püsiva ilmaga. Lisaks ujumisele ja päevitamisele, tasub kindlasti mõelda ka snorgeldamise ja sukeldumise peale. Punane meri on tuntud enda imeilusate korallriffide ja eksootiliste värviliste kalade poolest. Samuti tegeletakse Eilati ümbruses linnuvaatlusega, kuna piirkond on pesitsuspaigaks erinevatele rändlindudele. Linna lähiümbruses asub ka Lõuna-Iisraeli üks peamisi vaatamisväärsusi – Timna park, mis kujutab endast võrratu loodusega ca 6000 hektari suurust ala, kust leiab nii mägesid kui oaase. Lisaks peetakse ala maailma üheks esimeseks vase kaevandamise piirkonnaks ning andmed viitavad lausa perioodile 5 tuhat aastat enne meie aja arvamise algust (eKr). Piirkonnaga seotud jutud räägivad nii kuningas Solomonist kui iidse Egiptuse valitsejatest, kes just seda piirkonda oma loodusvarade poolest kõrgelt hindasid. Seega sobib Eilat hästi nii ranna- kui kultuuripuhkuseks.

Hetkel on võimalik Eilatit mugavalt külastada soetades endale läbi Reisidiilide pakettreis. Tutvu Eilati reisipakettidega SIIT.

Jeruusalemm väärib kindlasti külastamist, kui juba Iisraeli jõudnud olete. Oma pika ajaloo ja segunenud kultuuridega jätab Jeruusalemm unustamatu mälestuse iga külastaja südamesse. Vanalinna osa, mis kuulub ka UNESCO maailmapärandi loetellu on kindlasti üks põhilisi vaatamisväärsusi – Nutumüür, Templimägi, kohalik turukultuur ja üleüldine linnamelu on vaid mõned üksikud näited pikast nimekirjast, mida Jeeruusalemmas vaadata tasub. Siin leiab tegevust iga inimene vaatamata tema usulistest tõekspidamistest või kultuurilisest taustast. Eilatist saab Jeruusalemma mugavalt nii bussi kui rendiautoga.

Surnumeri, mis asetseb ca 430 meetrit allpool merepiiri, on maailma üks madalamaid kohti ja on kindlasti üks nendest põhjustest, miks Iisraeli külastada. Lisaks sellele on Surnumeri ka maailma üks soolasematest veekogudest, ületades ookeanivete soolasuse lausa 10-kordselt! Just viimane fakt teeb võimalikuks meres ulpimise, ilma ühegi abivahendita – viska selili ja loe kasvõi ajalehte, põhja ei vaju! Surnumere äärde sõidetakse ka kuulsa ravimuda pärast, mis nahka noorendab ning kortsude tekkimist pärsib. Veekogule pääseb ligi mitmest kohast, kuid soovituslik on kasutada ametlikke ujumiskohti, kuna seal on ka duššid, millega hiljem soolane vesi ning muda maha pesta. Meri ise asub Jeruusalemmast umbes 40 km ning Eilati kuurortlinnast 120 km (avalikud ujumiskohad asuvad mere põhjatipus, ca 200+km Eilatist) kaugusel ning sinna jõudmiseks saab tellida eksursiooni või kasutada rendiautot.

Kulinaaria poolest ei jää Iisrael alla kuuslatele itaalia või prantsuse köökidele. Traditsioonilised road pärinevad juudi kultuurist ning oma osa on andnud ka maitseküllane Lähis-Ida köök – nende kahe kooslus on viinud huvitavate roogade tekkeni. Tasub ära mainida, et maitseelamusi leiavad nii lihasööjad kui ka taimetoidulised – vege-falafel ning kikerhernetest valmistatud hummus on ühed tavapärasemad road, mida leiab nii restoranidest kui ka tänavatoidu pakkujatelt. Kõige ehedama maitseelamuse saamiseks tasub just proovida erinevaid tänavatoite – valikut jagub igale maitsele.

Ilm on Iisraelis aastaringselt soe ning päevatemperatuurid kuurortlinnas Eilatis jäävad ka talvisel jaanuaril üle 20 soojakraadi. Kui otsid just kõrgete temperatuuridega õhu ning merevee kooslust, on Eilati koorort ideaalne valik igal aastaajal. Ka kultuurihuvilistele pigem sobilikum Jeruusalemm ei jää sooja poolest väga palju Eilatile alla, sest talvel jäävad temperatuurid ca 15 kraadi ringi, kuid tuleb arvestada, et öisel ajal langeb seal tempepartuur märgatavalt ning soe riietus on soovituslik.

Järgnevad fotod (Surnumeri ja Jesruusalemma turg) on tehtud Reisidiilide reisil Iisraeli.

Võida lennupiletid Milanosse!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga juuli jooksul ja võida edasi-tagasi lennupiletid sügisel Tallinnast Milanosse!

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!