Päis

Pruuniks teiseks juuniks ehk 6 soovitust, kust kevadel soodsalt päikest leida!

Kas tahaksid saavutada juba juuni alguseks nahale suvise jume, kuid solaariumile eelistad hoopis sooja Vahemere päikest? Oleme kokku pannud lühikese ülevaate taskukohastest sihtkohtadest, kust juba kevadel sooja päikest leiab!

Bari

See sadamalinn Aadria mere ääres on hea vaheldus populaarsematele ja turistide uppuvatesse Itaalia linnadele. Juba aprillis püsivad keskmised temperatuurid päevasel ajal 18 ja maikuus enam kui 20 soojakraadi juures. Bari ja selle lähedal asuvad väikelinnad on justkui loodud pikkadeks jalutuskäikudeks – silmailu pakub arhitektuur, kitsad vanalinna tänavad ja pikad promenaadid. Selle kõige kõrvale kirsiks tordil (või pigem tomatiks pastal?) on Itaalia köök, millega eestlased teadagi sina peal on.

Kõige mugavam ja soodsam viis Barit külastada on Wizzairi otselendudega Riiast, mis väljuvad 2 korda nädalas. Edasi-tagasi lennud võib leida vähem kui 100 euroga. Vaata lähemalt SIIT.

 

Malta

Malta on olnud menukaks sihtkohaks Reisidiilide külastajate seas läbi mitme aastaaja. Seda just seetõttu, et Maltal on üle 300 päikeselise päeva aastas ja Eesti mõistes suvine ilm jõuab Maltale juba aprillis, mil päevane keskmine temperatuur püsib 18 ja maikuus juba 21-22 soojakraadi juures. Malta kasuks reisisihtkohana räägivad saare lummavad rannikualad ja iidne arhitektuur. Seda kinnitab tõsiasi, et telesarja “Troonide mängu” Daeneryse ja Khal Drogo pulmad võeti üles pealinna Valletta lähedal. See Vahemere saar on tuntud ka oma suurepäraste sukeldumiskohtade poolest. Samuti on majutushinnad enne kõrghooaja (juuni) algust taskukohased.

Maltat saab mugavalt külastada Reisidiilide reisipaketiga. Vaata lähemalt SIIT.

Jordaania

Selle paiga näol on tegemist suurepärase alternatiiviga Egiptusele ja Türgile. Kuigi püramiide siit ei leia, on Jordaanial palju pakkuda – iidse Petra linna võimsad kanjonid ja templid, mis paneks isegi Indiana Jonesi enda silmad särama. Kindlasti tasub ette võtta päevane või isegi pikem reis Wadi Rumi kohaliku giidi seltsis. Ööbimine Jordaania kõrbes, tähti täis lageda taeva all, on kindlasti kustumatu mälestus. Sõltuvalt asukohast püsib aprilli päevane keskmine temperatuur 22-29 soojakraadi juures. Maikuus võivad mõnes sisemandri piirkonnas ilmakraadid küündida 38 kraadini, mistõttu tasub enne võimalikku päevaretke kindlasti mõne ilmaportaali või giidiga aru pidada, mitte omapäi uitama minna.

Kõige soodsam viis Jordaania külastamiseks on Ryanairi otselendudega Vilniusest, mis väljuvad 2 korda nädalas. Edasi-tagasi hinnad algavad poolesajast eurost. Vaata lähemalt SIIT.

Paphos

Suurepärane sihtkoht kärsitule reisijale – otselennud Tallinnast maanduvad Küprosel, Paphose lennujaamas, kust suur osa majutusasutustest ja randadest jäävad lühikese bussi- või autosõidu kaugusele. Kõnekas on ka see, et Paphose linn on kogu oma hiilguses kantud UNESCO maailmapärandisse. Seega on võimalik lisaks rannamõnudele imetleda ka iidset arhitektuuri. Aprillis on oodata päevasel ajal sooja keskmiselt 20-21 kraadi juures ja maikuu soojematel päevadel küündib temperatuur lausa 29 kraadini. Majutushinnad on enne ametlikku suve algust Paphosel sõbralikud.

Paphost saab mugavalt külastada Reisidiilide pakettreisiga. Vaata lähemalt SIIT.

Costa Brava

Costa Brava on populaarne kuurortpiirkond Kirde-Hispaanias, mis on aastate jooksul menukaks saanud ka paljude eestlaste seas. Seda põhjusega – hea ligipääsetavus Tallinnast, selged liivarannad, suurepärane kliima ja suur valik hotelle ranna ääres. Kui sellest peaks väheks jääma, on võimalik mõne sukeldumiskeskuse abiga merealust maailma avastama minna või veeta päev hoopis Barcelonas, kuhu on bussi või rongiga sõita vaid tunnike. Aprilli keskmine õhutemperatuur püsib 18 ja maikuus 21 kraadi juures.

Mugavalt saab Costa Bravat külastada Reisidiilide pakettreisiga. Vaata lähemalt SIIT.

Tel Aviv

Tel Aviv on Iisraeli kõige kosmopoliitsem linn, mida võrreldakse õigustatult Miami Beachiga USAs. Siit leiab imelised liivarannad rannad, pikad promenaadid, suurepärase valiku tänavatoitu ja kireva ööelu. See kõik teeb Tel Avivist suurepärase sihtkoha, kui on soov argipäevast vaheldust saada. Kuid Tel Aviv ei ole pelgalt modernsed kõrghooned – linna külje alt leiab Yafo / Jaffa vanalinna, mis on kindlasti kohustuslik külastus Tel Avivis viibides. Juba aprillis püsib päevane keskmine õhutemperatuur 25 soojakraadi juures ning maikuu palavamatel päevadel on oodata enam kui 30 kraadi sooja.

Tel Avivi on mugav külastada Wizzairi otselendudega Riiast, mis väljuvad 2 korda nädalas. Edasi-tagasi hinnad algavad ca sajast eurost. Vaata lähemalt SIIT.