Päis

Mis tingimustel saab eestlaste seas populaarsele Küprosele turismireisile minna?

Eestlaste seas viimasel aja üheks populaarsemaks turismisihtkohaks kujunenud Küprosele saab alates 1. märtsist taas reisida. Kuna selle teema kohta on meilt üksjagu küsitud, toome välja reeglid, mile alustel saab Küprost külastada.

Küpros on jaganud lähtuvalt lähteriigi koroonaolukorrast riigid kolme katekooriasse: roheline, oranž ja punane. Erinevate värvide puhul kehtivad erinevad nõuded riiki sisenemiseks. Riikide kategooriad vaadatakse üle iganädalaselt ja nendega saab tutvuda SIIT

Rohelise kategooria riikidest saab ilma piiranguteta Küprosele vabalt minna. Alates 1. aprillist pole vaja teha ka koroonatesti. Eneseisolatsiooni ei rakendu.

Oranži kategooria puhul on vaja esitada saabudes negatiivne koroonatest, mis pole vanem kui 72h. Negatiivse testi puhul eneseisolatsiooni ei rakendu.

Punase kategooria riikidest saabudes, kuhu kuulub hetkel ka Eesti, tuleb esitada saabudes negatiivne koroonatest, mis pole vanem kui 72h. Lisaks tuleb kohapeal oma kuludega (Paphose lennujaamas 32 eurot) teha koroonatest. Kuni negatiivse testi tulemuse saamiseni tuleb olla eneseisolatsioonis (suure tõenäosusega vaid esimene öö).

Enne lendu tuleb kõigi kategooriate puhul end registreerida veebilehel cyprusflightpass.gov.cy

Samuti on riigil plaan hakata mais riiki ilma piiranguteta lubama koroona vastu vaktsineeritud reisijaid, kuid see info pole veel lõplikult kinnitatud.

Tutvu ka Reisidiilide pakettreisidega maiks ja juuniks Küprosele SIIT

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga