Päis

Millele tuleb tähelepanu pöörata reisikindlustuse valimisel pandeemia ajal?

Vaktsiinide tulek on andnud inimestele kindlustunnet ning möödunud aasta lõpust on selgelt tõusnud huvi reisimise ja reisikindlustuse vastu. Enne reisi tuleb kõik hoolikalt läbi mõelda ja vajalike kaitsetega reisikindlustus on kindlasti üks nendest asjadest, millele tuleb enne reisi tähelepanu pöörata.

Eesti kindlustusseltsidest pakub laia kindlustuskaitset, mis sobib ka koroona-ajal reisimiseks, näiteks Salva Kindlustus.

Praegusel ajal reisi planeerides tuleb siiski igal juhul ka ise selgelt riskidega arvestada. Salva Kindlustus maandab neist küll osa, kuid teatud hulk on praegusel ebakindlal ajal siiski kindlustatu enda kanda. Salva Kindlustus katab vajadusel COVID-19 haigestumisega seotud ravikulud, karantiini jäämise kulud ning tagasisõidupiletid, küll aga mitte suletud lennuliinide jms tõttu tekkinud väljaminekud.

Näiteks oli meil juhtum, kus Kanaari saartelt naasev perekond pidi tagasilennuks tegema COVID-19 testi. See osutus pereisal positiivseks. Ülejäänud pere tuli tagasi Eestisse, aga isa pidi jääma saarele karantiini. Seega saime katta uute lennupiletite, majutuse ja muud karantiiniga seotud kulud,“ märkis Salva reisikindlustuse osakonna juhataja Epp Ulfsak.

Mitmeid juhtumeid on seotud vahetult enne reisi positiivse testitulemuse saamisega. Näiteks päev enne reisi avastati pereemal viirus ning hüvitamisele läks terve pere reisieelarve suurusega ligi 4000 eurot.

Praeguses olukorras on kaugemale sõite planeerides eriti oluline konsulteerida professionaalidega kindlustusest või reisibüroodest, sest kindlustus katab küll kulud, kui inimene ise jääb viirusesse, kuid mitte suletud riigipiiridest ja sellest katkestatud lendude kulud.

On täiesti võimalik, et sihtriik ei nõua näiteks testimist või positiivse testitulemuse olemasolu, aga transiitriik seda nõuab ja reisijal on see fakt jäänud tähelepanuta. Kaugemad riigid on ju eranditult ümberistumisega Euroopas. Kui siis pole ette näidata negatiivse testi tõendit, tähendab see kohe täiendavat ajakulu ja uusi pileteid,“ lausus Salva reisikindlustuse osakonna juhataja. Kuna praegu on kõik lennugraafikud ja -liinid vägagi liikuvad, siis ei tea kunagi, millise reisitõrke puhul lennud mõnda teise riiki ümber suunatakse.

Salva COVID-19 tervisekindlustuse kaitse alusel kaetakse viirusesse nakatumise tõttu tekkinud ravikulud välisriigis (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) ning karantiini sattumise korral lisakulutused majutusele ja transpordile kuni 2000 euro ulatuses. Juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 Eestis veel enne, kui ta jõuab reisile minna ja selle tõttu on reis vastunäidustatud, siis hüvitab Salva reisitõrke alusel kasutamata reisipaketi või lennupiletite maksumuse.

Tähele tuleb panna, et Salva reisikindlustus tuleks kohe peale reisipiletite ostmist. Reisitõrke kindlustuskaitset saab vormistada 7 päeva jooksul peale reisidokumentide (transpordipiletid, reisipakett) soetamist. Kui reisini on rohkem kui 30 päeva, siis piirangut kindlustuse vormistamisel ei ole.

Kõige olulisem on praeguste riskidega arvestamine ja kui siiski otsustatakse välisriiki puhkama sõita, peaks vajaliku info hankimine olema põhjalikum kui tavaolukorras. Siin tuleb kindlasti jälgida ka Terviseameti ja Välisministeeriumi juhiseid.

Sõlmi Salva reisikindlustus siit.