Millal võib Reisidiilides taas oodata infot reisipakkumiste kohta?

Viimased kaks kuud on olnud kummaline aeg – enamus riigipiire on kinni ja suurem osa lennukeid on maapinnal. Millal see aga kõik muutub ja millal saab taas reisima hakata?

Sellele küsimusele on võimatu ühest ja selget vastust anda, kuid tunneli lõpus paistab täna juba valgust. Nii on mitmed lennufirmad teatanud, et hakkavad mais ja juunis vaikselt liine taas avama. Hetkel on võimalik Tallinnast otse lennata Helsingisse, Minskisse ja Frankfurti.

Samuti on paljud tuntud turismisihtkohad nagu Kreeka ja Küpros teatanud, et kui kõik läheb positiivse stsenaariumi järgi, soovitakse riik turistidele avada suve keskel.

Seda kõike arvesse võttes tekib kindlasti ka küsimus, millal hakkame taas infot andma reisidiilide kohta. Oleme otsustanud hakata seda tasapidi tegema lähemate päevade jooksul.

Mõistagi tuleb tähele panna, et reisides kõik hetkel päris vanamoodi ei ole. Seetõttu tuleks arvestada lennupileteid ostes teatud riskide ja nüanssidega. Koroonaviiruse leviku ja riikide sisenemispiirangute tõttu võib juhtuda, et lennufirmal tuleb hiljem lendusid muuta või need tühistada – näiteks kui ostate lennupiletid sügiseks, mil võib hakata levima uus viiruse laine ning selle tulemusena hakatakse taas erinevaid piiranguid kehtestama. Tühistamise korral pakub lennufirma võimalust muuta lennuaegasid, vautšerit või raha tagastust. Viimasega võib minna aega aga mitu kuud.

Samuti soovitame enne lennupiletite ostmist välja selgitada, mis tingimustel võib soovitud kuupäevadel sihtriiki siseneda. Osad riigid lubavad hetkel riiki vaid enda kodanikke, osadel puhkudel tuleb maandudes olla kohustuslikus karantiinis jms. Lennupileti olemasolu ei anna automaatselt õigust riiki siseneda.

Teisalt aga – kuna paljud inimesed on hetkel lennupileteid sellesse aastasse ostes ettevaatlikud, võib hetkel leida häid lennuhindasid aasta teise poolde.

Seega ühelt poolt on reisimine ebamugavam ja kätkeb endast teatud ebaselgust ja riske, teisalt aga on see juba vaikselt võimalik ja esialgu ka heade hindadega. Kõike eelnevat arvesse võttes oleme otsustanud, et hakkame taas tasa ja targu jagama infot headest reisipakkumistest. Eks igaüks ise otsustab, kas need pakkumised on praegusel segasel ajal tema jaoks või mitte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga