Mida peaks teadma enne Wizz Airiga lendamist?

Käesolev artikkel sisaldab olulist informatsiooni, mida oleks mõistlik teada enne odavlennufirma Wizz Airiga lendamist.

Wizz Air on Ungari lennufirma, mis tegi oma esimese lennu 2004. aastal, pärast mida on lennufirma jõudsalt kasvanud, olles tänaseks Euroopa üks suurimaid lennufirmasid.

Wizz Air pakub lendamiseks üle 500 erineva sihtkoha. Algusega Tallinnast on valikus London, Kiiev ja Kutaisi (Gruusia), kuid alustades reisi Riiast, suureneb sihtkohavalik juba märkimisväärselt – Islandist Iisraelini.

Wizz Airi kasutuses on märts 2019 seisuga 112 Airbus lennukit ning tellimus on tehtud 257 uue lennuki saamiseks (2019-2026).

Lennukitüüpidest kasutatakse hetkel Airbus A320-200 ja A321-200 mudeleid.

 

PAGASI MÕÕDUD JA LISATEENUSTE TASUD 

Enne broneeringu tegemist tasub tutvuda võimalike lisateenuste tasudega. Hea ülevaate saab antud tabelist. Pane tähele, et lisateenused on internetist ja lennujaamast ostes erineva hinnaga – soodsam ja mugavam on teha seda internetist. Samuti võivad hinnad varieeruda kõrg- ja madalhooajal.

Käsipagasiga reisides võib iga reisija pardale kaasa võtta kuni 10 kg (40 x 30 x 20 cm) kaaluva kohvri või koti, mis peab mahtuma ees asuva istme alla. Kui käsipagasi mõõtmed on lubatust suuremad, rakendub trahvisumma 50 eurot lennusuuna kohta! Tasub tähele panna, et sõltuvalt regioonist ja hooajast, võivad trahvisummad olla muutlikud!

Pileti hinnas on suhteliselt väikeste mõõtudega pagas (seljakoti mõõtmetega), kuid lisatasu eest saad soetada WIZZ Priority teenuse – sellega saab lisaks muudele eelistele kaasa võtta suurema käsipagasi (kuni 10 kg – 55 x 40 x 23 cm). WIZZ Priority hinnad algavad 5 eurost lennusuuna kohta, kuid peamiselt tasub arvestada ca 8 euroga inimese ja suuna kohta. Samuti tagab WIZZ Priority eelisjärjekorras pääsu pardale. Juhuks kui WIZZ Priority on soovitud lennul välja müüdud (salongi lubatakse piiratud arv kohvreid), on võimalik osta 10 kg kohver äraantava pagasina – 10 kg äraantava pagasi hind algab madalhooajal 9 ja kõrghooajal 12 eurost suuna ja inimese kohta. Samuti on võimalik soetada 20 kg ja 32 kg äraantav pagas. Kui kaalud on erinevad, siis maksimaalsed lubatud mõõdud (149 x 119 x 171 cm) jäävad iga äraantava pagasi puhul samaks.

Muudatusi broneeringule saab lisada kuni 2 tundi enne väljalendu.

NB! Tähtis on teada, et iga põhipagasi lisakilo ületamine maksab 10 eurot!

NB! Imikuga reisides (vanuses 8 päeva kuni 23 kuud) ei kehti lapsel samad pagasitingimused, mis vanematel reisijatel – tavapärase käsipagasi asemel on lubatud kaasa võtta esmatarbed (nagu mähkmed, väikesed mänguasjad) ning kokkukäiv lapsevanker või turvatool, mis korjatakse teilt enne pardale minekut ära ja pannakse lennuki pagasiruumi hoidu. Väikelapse vanusepiir kehtib nii reisi väljumise kui ka saabumise ajal! Imik istub lennu ajal vanema süles.

KÕIK VAJALIK CHECK-IN’ist JA PARDALE MINEKUST

 • Broneeritud istekohaga reisijad saavad check-in’i teha juba 30 päeva enne lennu väljumist.
 • Broneerimata istekoha puhul võib juhtuda, et süsteem paigutab samal broneeringul olevad reisijad eraldi istuma. Tasuta check-in’i saab veebis teha  48h kuni 2h enne planeeritud väljalendu.
 • Istekohtade valimise eest küsib Wizz Air lisatasu alates 5€/istekoht (hind sõltub kohavalikust – samuti on soodsam broneerida istekohad lennupiletite ostmise ajal, sest hiljem lisades on tasu kõrgem).
 • Tasub tähele panna, et kuigi Wizz Air on oma hinnapoliitika ja lisateenused kujundanud sarnaselt Ryanairile, on Wizz Airis tasuta check-ini tehes suurem tõenäosus kõrvuti istekohtade saamiseks kui seda on Ryanairiga lennates.
 • Äraantav pagas tuleb lennujaama check-in lauas ära anda mitte hiljem kui 40 minutit enne väljalendu.
 • Veendu, et oleksid oma lennu värava juures mitte hiljem kui 30 minutit enne väljalendu.

Kui aga soovid mugavamalt lennata..

Olles aga WIZZ FLEX reisija, saad veelgi eeliseid, nagu näiteks:

 • Ilma lisatasuta (ainult hinnavahe) lennu muutmine või raha tagastamine krediidi näol WIZZ kontole kuni 3 tundi enne väljalendu. WIZZi krediit kehtib 90 päeva alates tagastamise hetkest.
 • Premium tüüpi (suurema jalaruumiga) istekohad lennuki esimestes ridades ning eelisjärjekorras pardale minek (WIZZ Priority) ning lahkumine.
 • Hinnas lisapagas 32 kg ning tasuta check-in lennujaamades.

Kui aga pagas reisides kaob või saab kahjustada, tuleb edasine informatsioon kasuks pretentsiooni või kahjunõude esitamisel →

Kahjustada saanud pagasi puhul tuleks kahjunõue sihtkohas esitada lennufirmale seitsme päeva jooksul alates pagasi kättesaamisest. Hiljem esitatud avaldusi ei pruugita enam vastu võtta. Kui nõue on esitatud, tuleks järgida vastavaid juhendeid:

 • Esitada tuleks koopia(d) rikutud eseme(te) tšekkidest, mis koos esemetega, tuleks alles hoida kuni kahjunõude lahendamiseni.
 • Pagasi kahjunõudega tegeletakse 15 päeva jooksul alates tšekkide edastamisest.

Hilinenud või kaotsi läinud pagasi puhul tuleks lennujaamas täita vastav vorm – kõik muud tingimused jäävad samaks, ainsateks erinevusteks on see, et kahjunõue tuleb esitada 21 päeva jooksul alates kadumise/hilinemise hetkest ning hilinenud pagasi kahjunõudega tegeletakse 15 päeva jooksul alates tšekkide edastamisest, kadunud pagasi kahjunõudega aga 28 päeva jooksul

VEEL TÄHELEPANEKUID

 • Broneeri oma pilet varakult ette! Üldjuhul hakkavad piletite hinnad tõusma 2 nädalat enne lendu, kuid õnne korral võib leida ka magusaid viimase hetke pakkumisi.
 • Jälgi erinevaid kampaaniaid, mille käigus leiab väga soodsaid lennupileteid (hea kampaania korral leiab ka nt 10-euroseid pileteid Londonisse).
 • Pardal pakutavad snäkid ja joogid on lisatasu eest.
 • Lennufirma poolt tühistatud lendude puhul pakub Wizz Air raha tagastamise ja lennukuupäevade muutmise võimalust. Vaata lähemalt SIIT.
 • Kui soovid reisi tühistada, siis seda on võimalik teha, aga broneeringule rakendub tasu 60 eurot inimese ja lennusuuna kohta. Kui lennu toimumiseni on jäänud vähem kui 2 nädalat, on tasu 80 eurot ning lisateenuste (nagu nt istekohad ja lisapagas) eest raha ei tagastata. Seetõttu tasub enne tühistamist üle kaaluda võimalikud kulud ja tulud, sest ette võib tulla ka olukordi, kus on soodsam pilet raisku lasta.
 • Tahad reisile minna, kuid pole veel kaaslase osas kindel? Lisatasu eest on võimalik osta kuni 9-le kaaslasele lennupiletid nimesid lisamata. Teenuse maksumus on 10 eurot suuna ja reisija kohta. Reisija andmed peavad olema täidetud hiljemalt 3 tundi enne väljalendu.

NB! Artiklis välja toodud info on aktuaalne seisuga 25.05.2019 ja võib ajas muutuda.

 

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitu meie uudiskirjaga!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga ja saa mõned korrad kuus meie parimad reisipakkumised enda e-mailile! 

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!