Päis

Kutse tuurile: avasta virtuaalselt kuulsaid Euroopa losse ja paleesid!

Meie küberruumi giid Google on oma kunstidele ja kultuuridele pühendatud erilehel teinud nähtavaks paljud kultuurimälestised üle terve ilma, mis jõuavad Sinuni läbi ekraani tänu nende Street View tehnoloogiale. Käesolev artikkel on pühendatud lossidele ja paleedele Euroopas. Seega leidkem omale mugav asend ja sukeldume kultuurimaailma!

Katariina palee, Peterburg, Venemaa

Just niimoodi suvitasid tsaarid. Peeter I suurim kingitus oli suvekodu oma teisele abikaasale, Katariinale, kes ühtlasi lühikest aega pärast mehe surma ka riiki valitses.

Usse loss, Rigny-Ussé, Prantsusmaa

Nüüdseks juba legendi kohaselt kirjutas Charles Perrault Uinuva kaunitari just Usse’i lossi silmas pidades. Muinasjutuline loss rohelusest pakatava ümbrusega leiab kasutust paljudel postkaartidel ja oli üheks inspiratsiooni allikaks ka Walt Disneyle oma muinasjutu losside loomisel.

Sforzesco loss, Milano, Itaalia

Aegade jooksul on Sforzesco loss ja tsitadell saanud palju tagasilööke, kuid alati sellest tugevamalt väljunud. 16. ja 17. sajandi Euroopa üks suurimaid tsitadelle elas oma viimase pommitamise üle II maailmasõja ajal. Tänaseks päevaks on kompleks koduks paljudele muuseumitele.

Doodžide palee, Veneetsia, Itaalia

1340. aastal rajatud palee oli koduks Veneetsia vabariigi aegsele kõrgeimale võimukandjale ehk doodžile. Viimased sada aastat on see gooti stiilis ehitis olnud muuseumiks.

Edinburghi loss, Šotimaa

Edinburghi linnasiluetil ilutseb loss, mida võib pidada üheks suurimaks ja meeldejäävamaks Šotimaa sümboliks. Šotlaste au ja uhkus on populaarsuselt teine vaatamisväärsus terves Suurbritannias!

Doveri loss, Inglismaa

Tänu oma strateegilisele asukohale ja riigi kaitsepositsioonile on seda rajatist aegade jooksul kutsutud Inglismaa võtmeks. Selle sajandi alguses renoveeriti lossi siseruumid, kui valitsus investeeris Doverisse ligi 2,5 miljonit naela!

Amsterdami kuninglik palee, Holland

Hollandi kuldajastul ehitatud palee on üks kolmest Hollandi arhitektuurilisest kroonjuveelist, mis asub Amsterdami kesklinnas. Palee oli ühtlasi koduks ka kurikuulsa Napoleon Bonaparte nooremale vennale Luigile.

Queluzi rahvuslik palee, Portugal

Queluz oli üks viimaseid rokokoo stiilis disainitud hooneid Euroopas. Tänasel päeval saavad hoones ööbida visiidil olevad välisriikide riigipead.

Võida lennupiletid Milanosse!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga juuli jooksul ja võida edasi-tagasi lennupiletid sügisel Tallinnast Milanosse!

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!