Päis

Küprosele reisides ei pea teatud tingimustel alates 10. maist enam esitama PCR-testi sertifikaati

Küpros on otsustanud alates 10. maist lubada riiki siseneda ilma negatiivse PCR-testi ettenäitamise nõudeta, kuid seda teatud tingimustel.

Eelduseks on Euroopa koroonapassi olemasolu, kuid see plaanitakse kasutusele võtta mitte varem kui juunis ning katsetama hakata mai lõpu poole. See tähendab, et esialgu on eelduseks COVID-19 vaktsiinikuuri läbimine koos ajalise puhvriga. Selle tarbeks tõendit on võimalik alla laadida digilugu.ee-st, mis tuleb enne reisi üles laadida SIIT

Koroonapass hakkab kajastama seda, kas selle omanik on vaktsineeritud, COVID-19 läbi põdenud või on andnud lähiminevikus negatiivse testitulemuse. Seega hetkel on üleval küsimus, kas viiruse läbipõdenud saavad samuti lähitulevikus PCR-sertifikaadita Küprosele reisida või mitte, kuid kuna see passis kajastamist leiab, siis võiks nii arvata.

Endiselt saab siseneda ka negattiivse PCR-testi tulemusega, mis pole kauem kui 72 tundi vana.

Arvestama peab ka, et hetkel kehtivad Küprosel päris ranged tingimused 9. maini, näiteks paljud poed on suletud ning kehtib öine liikumiskeeld.

Uus poliitika kehtib esialgu Schengeni riikidele, samuti Ühendkuningriigi, Kanada, Austraalia, USA jt riikide kodanikele.

Allikas: Schengenvisainfo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga