Kuidas broneerida lennupileteid ja hotelle ning mida teada reisikindlustusest?

Lennupiletite ja hotellide broneerimine Internetis võib teinekord olla üpris väljakutsuv ülesanne. Seetõttu panime kokku lihtsa ülevaate sellest, millele tähelepanu pöörata endale reisi ise ostes ja broneerides.

Esimene kuldreegel on, et alati tasub vaadata kõik (lennupiletid, hotellid) hinnad enne maksmist üle: kas hind ikka veel kehtib, sest hinnad võivad teinekord üpris kiiresti tõusta. Samuti pane tähele, et osad broneerimisleheküljed näitavad lõplikku hinda alles broneerimise viimasel sammul vahetult enne maksmist, kuna lisavad hinnale juurde maksud või lisatasusid (näiteks krediitkaarditasud), mis võivad hinda tõsta.

Lennupiletite ja hotellide soetamiseks on mitu võimalust, kuid üldjuhul saab krediitkaardi või deebetkaardiga hakkama. Lisavõimalused on tavaliselt Paypal ja vahel ka pangaülekanded. Reisidiilide broneerimisüsteemis (nii hotellid kui lennud) saab aga maksta pagalingiga makse kaudu. Ise pileteid ja hotelle ostes tuleb reeglina maksta kõik summad kohe ära, osad hotellid lubavad ka kohapeal maksmist.

Lennupiletid

Lennupiletite soetamisel läheb sul tavaliselt vaja reisijate nimesid ja sünnikuupäevasid ning vahel ka reisidokumendi numbreid ja dokumentide kehtivusaegasid. Üldjuhul läheb neid aga vaja checkinide tegemisel.

Odavlennufirmade puhul (näiteks Ryanair) on soovitatav teha check-inid internetis ning neid saab tavaliselt teha mõned päevad enne väljalendu. Lennujaamas tehes tuleb maksta tavaliselt selle teenuse eest ülisatasu.

Kasulikku infot lennupiletite broneerimiseks otsingusüsteemi Momondo kaudu loe SIIT

Tasub silmas pidada, et lennupiletite otsingud kuvavad üldjuhul vaikseväärtusena hinda ühele. Kui soovid osta pileteid mitmele inimesele, võivad hinnad tõusta. Broneerimissüsteemis saab üldjuhul osta lennupileteid maksimaalset 9 kuni 20 inimesele korraga.

NB! Enne lennupiletite broneerimist tutvu ka riiki sisenemise tingimustega – paljud riigid väljaspool Euroopa Liitu eeldavad viisa olemasolu või reisidokumendi miinimumkehtivusaega. Vajaliku info leiad näiteks Välisministeeriuni kodulehel. Samuti saad samalt leheküljelt palju muud vajalikku reisinfot, näiteks turvalisusega seotut.

Hotell

Hotellide broneerimiseks leiad Reisidiilide postitustes tihti viiteid portaalidele Hotelscombined, Booking.com ja Hotellidiilid.ee otsingusüsteemidele. Olenevalt hotellist saab majutuse eest maksta krediitkaardiga või broneerida hotell tasumiseks kohapeal, Reisidiilide süsteemis aga pangalingiga makstes.

Enne hotelli broneerimist googelda ning tutvu, mida selle kohta kirjutatakse. Võib juhtuda, et tegemist on näiteks ainult täiskasvanutele mõeldud hotelliga. Samuti võib mõnes riigis (eriti Lähis-Idas) juhtuda, et näiteks üksikul naisel pole seal lubatud ööbida või mees ja naine peavad toa jagamiseks olema abielus. Tasub tähele ka panna, et turismi- ja linnamaksud hotelli hinnas ei kajastu. Need tuleb tasuda kohapeal hotelli jõudes.

Hotellidiilid.ee puhul saab sageli soodsaima hinna hotellidele. Sisestama peab inimeste arvu, kuupäevad ja sihtkoha. Pane tähele lühendeid (RO – Room only ehk ainult tuba, BB – Breakfast ehk hommikusöögiga, HB – Half board ehk hommiku- ja õhtusöök, FB – Full board ehk hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning AI – All inclusive ehk kõik hinnas). Peale ostu sooritamist saadetakse kinnitus koos dokumentidega e-mailile, mis tuleb välja printida ning hotellile esitada.

Hotelscombined keskkonna puhul on tegemist otsingusüsteemiga, mis viitab erinevatele edasimüüjatele. Seetõttu tasub alati teha eeltöö ning googeldada, kas antud edasimüüja on usaldusväärne. Kui vastuseks on palju kriitikat, tasub kaaluda piletite soetamist kallima, kuid usaldusväärsema edasimüüja käest. Hotelscombinedi otsingusüsteemi kuvatud hinnal on maksud tihti juurde arvestamata, mistõttu hotelli edasimüüja lingi peale klikkides võib hind olla kõrgem, kui see on Hotelscombinedi veebis kuvatud. Samuti tasub igaks juhuks üle kontrollida (näiteks hotelli õigelt kodulehelt) kas kuvatud tärnide arv hotelli kohta on õige.

hc'

 

Booking.com puhul on tegemist keskkonnaga, mis koondab enda alla nii hotellide, külaliskorterite kui ka muude majutusasutuste pakkumisi. Tegemist on usaldusväärse keskkonnaga ning kõik pakkujad peavad vastama teatud kriteeriumitele.

NB! Lisasoovitus: enne hotelli soetamist tee kindlaks, kas asukohas, kuhu reisid, pole turismimaksu. Paljudes kohtades tuleb selle eest tasuda eraldi kohapeal ning osades riikides, nagu USA, ei ole see alati väike.

Kindlustus

Üldiselt jaguneb reiskindlustus kolme liiki: meditsiiniabi kindlustus (kui vajad reisil arstiabi), reisitõrke kindlustus (reisi katkemine, ärajäämine või reisi graafikust kõrvalekaldumine) ja pagasikindlustus (kui reisipagas saab kannatada või läheb kaotsi).

Järgnevalt peatume lähemalt reisitõrke kindlustuse juures.

Reisitõrke kindlustus on kindlasti soovitatav, kui tegemist pole otselendudega ja sinu ümberistumised ei ole jätkulennud. See tähendab, et lennud toimuvad odavlennufirmadega või erinevate lennufirmade lendudega, kus piletid on eraldi ostetud! Kui oled näiteks odavlendudega kokku kombineerinud omale lennu marsruudil Tallinn – London – Malta, siis näiteks Ryanair ei vastuta selle eest, kui esimese lennu ärajäämisel või hilinemisel sa järgmisele lennule ei jõua.  Samuti ei hüvitata sinu poolt juba broneeritud hotelli. Küll aga on sellise olukorra tekkimisel sulle üldjuhul abiks reisitõrkekindlustus.

Samuti on oluline, et kahe lennu vahe oleks mõistlikult pikk. Osad kindlustusseltsid võivad jätta hüvitamata olukorra, kui  lennujaamas on ümberistumise aeg liiga lühike ja valesti planeeritud lennugraafiku tõttu ei jõua sa järgmisele lennule. Üldjuhul peaks kindlasti varuma vähemalt 2 tundi kahe lennu vaheks ning 3 tundi, kui on vaja läbida uuesti passikontroll.

Aga igal kindlustusseltsil on poliitika erinev, seega tasub alati tutvuda kindlustustingimustega!

Kommentaarid (2)

  1. Tere! Soovime soita balile 4 detsember kuni 25 detsember. Meid on kolm inimest, aga piletid muuvad kahele. Kuidas olla.

  2. Tere,meid huvitab Korfu oktoobri algus kohe oli lend 5. Omtoobrist,kas me peaksime pileteid ja näidisena pakutud rannaäärset hotell8 ise broneerima vou saab seda teha teie kaudu?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga