Koge ehedat Aafrikat! Loe, miks minna safarile Keenia Maasai Mara Rahvusparki ja lõõgastuda Diani randadel

Keenia on Aafrika südames ekvaatoril asuv riik, mis pakub eksootilist faunat ja florat, mõnusat troopilist kliimat, rikkalikku kultuuripärandit ja suurepäraseid liivarandasid. Üks hea võimalus avastada selle maa võlusid on Reisidiilide Keenia ringreis, mille esimene osa sisaldab endast safarit Maasai Mara rahvuspargis. Sellele järgneb lõõgastav rannapuhkus Keenia tuntuimas kuurortpiirkonnas Dianis. Reisi alguses ja lõppedes on võimalus tutvuda päevakese ka pealinna Nairobiga.

Reisidiilidega külastasime esimest korda Keeniat juba 2017. aastal ja peale seda otsustasime hakata korraldama siia safari- ja rannareise, et Eesti inimesed saaksid samuti kogeda Keeniat ja selle ilu. Reis koosneb kolmest osast: safari Maasai Mara rahvusparki (2 ööd),  mõned päevad pealinnas Nairobis ning pikemalt Diani Beachi rannakuurordis lõõgastudes.

Maasai Mara rahvuspark on Keenia uhkus, mis laiub  1 510 km² suurusel maa-alal. See on koduks suurimatele liikidele, alates lõvide ja leopardide põnevast maailmast kuni elevandite ja ninasarvikuteni välja. Safaril Maasai Maras saate osa looduse ilu ja jõu kütkestavast koosmõjust ning näete loomi nende ehedas elukeskkonnas. Nii mööduvadki päevad safaril loomi jälgides avatud savannimaastikel, kusjuures märgata lõvi vaid mõne meetri kaugusel oma autost, on pigem tavapärane kui harukordne. Hea õnne korral võib Maasai Maras kohata kogu nö “suurt viite” ehk lõvi, leopardi, elevanti, ninasarvikut ja pühvlit.

Lõunasöök toimub vastavalt soovile: kas hotellis või piknikul savannis looduse keskel. Õhtul saab aga nautida keset rahvusparki ehitatud hotelli Mara Sopa Lodge külalislahkust, koos buffet õhtusöögi ja basseiniga. Osadel õhtutel on oodata ka kohalikke esinejaid, kes tutvustavad Maasai laulu ja tantsu.

Vaade õhtusele savannile Sopa Lodge hotellist

Lisaks loodusele on safaripuhkus Maasai Maras võimalus sukelduda Keenia kultuuririkkusesse. Soovi korral saab külastada maasaide küla. Kohtumine hõimu liikmetega pakub ülevaadet nende traditsioonidest ja eluviisist. Nende värvikirevad rõivad, tantsud ja laulud jätavad teile kustumatu mulje ja avavad Aafrika külaelu detaile. Samuti on võimalus külastada kohalikke turge, kus saab soetada käsitööd ja suveniire.

Pärast päevi täis seiklusi safaril ja avastusi ootab teid Diani Beach, valge liivaga rannad India ookeani ääres, mis laiuvad sadu kilomeetreid. Need pigem väherahvastatud rannad on ideaalsed, et snorgeldada, veesporti teha või lihtsalt rannas lesida ja ujuda. Luksuslikud kuurordid ja suurepärased restoranid pakuvad täiuslikku tasakaalu seiklusliku elamuse ja lõõgastuse vahel. Aafrika ööelu nautimiseks on Dianil ka mitmed baarid, kus saab kuulata muusikat ja teha tantsu. Kes aga soovib näha rohkem, siis Keenia suuruselt teine linn, vanaaegne ja pika ajalooga Mombasa, jääb Dianist vaid 45-minutilise sõidu kaugusele.

Diani Beach Keenia
Diani Beachi rannajoon

Keenia on ilusa looduse ja sõbralike inimestega paradiis, mis väärib avastamist ja mis on ideaalne sihtriik, et kombineerida safari- ja rannapuhkus. Maasai Mara rahvuspark ja Diani Beach on kombinatsioon, mis pakub mitmekülgset kogemust nii seikluste otsijatele kui ka neile, kes ihkavad rannikul rannamõnusid nautida. Keenia poeb südamesse oma ainulaadse sõbralikkuse ja võimsa energiaga ning selle reisi mälestused jäävad teie südamesse pikaks ajaks.

Keeniasse reisimiseks on vajalik e-viisa, mida saab taotleda Internetist. Covid-19 vaktsiin enam kohustuslik ei ole, kuid soovitame enne reisi siiski külastada reisimeditsiinikonsultanti, kuna teatud vaktsiinid ja rohud on troopilisse piirkonda reisides soovituslikud (näiteks on Keenia Malaaria  riskipiirkond).

Loe meie Keenia reiside kohta lähemalt

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitu meie uudiskirjaga!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga ja saa mõned korrad kuus meie parimad reisipakkumised enda e-mailile! 

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!