Paljude lemmikud Ischia saar ja Napoli on meie reisipakettide valikus tagasi. Loe, miks külastada neid põnevaid sihtkohti!

Mõned aastad tagasi tulime välja põneva reisipaketiga Lõuna-Itaaliasse, mis sai palju head tagasisidet meie klientidelt. Selleks oli Ischia saar ja Napoli linn kombineeritult ühel reisil.

Vahapeal olime kahjuks sunnitud Tallinn-Napoli otselendude katkemise tõttu paketi meie reiside valikust eemaldama. Kuna aga reisi järele küsiti ühe uuesti ja jälle, otsustasime reisipaketiga sellel kevadel tagasi tulla. Otselennud pole küll taastunud, kuid ühe kiire ümberistumisega saab sihtkohta mugavalt lennata. Ischia ja Napoli reisipaketiga saab tutvuda SIIT.

Aga miks üldse Napolit ja Ischiat külastada? Ühine kokkupuutepunkt on hea kliima, mis Eesti mõistes muutub suviseks juba aprilli keskel.

Aga mõistagi ei tasu reisi ette võtta vaid mõnusa ilma pärast. Toome järgnevalt nii Napoli kui ka Ischia kohta välja kolm olulist põhjust, miks neid külastada..

3 põhjust, miks väisata Napolit:

  1. Maitsvad toidud. Napoli on tuntud oma maitsva ja mitmekesise köögi poolest, mille alustalaks on värsked mereannid ja kalaroad. Kindlasti tasub broneerida kohalik toidutuur, mis viib sind tänavaturule tutvuma kohalike maitsetega, mida muidu ehk ei oskaks ega julgekski proovida (näiteks sea sisikond või fritüüritud pitsa). Napoli köögi kroonjuveel on aga kahtlemata pitsa, mis leiutati just Napolis. Napolis leiab hulga maailma parimaid ja hulgaliselt auhindu võitnud pitsarestorane, mis muide üllatavad taskukohaste hindadega.
  2. Ajalooline pärand. Napoli on rikka ajalooga merelinn, mille lugu ulatub tuhandete aastate taha. Linn on koduks arvukatele ajaloolistele monumentidele, muuseumidele ja kunstigaleriidele. Lisaks leiab linna alt arvukalt katakombe, mis ulatuvad Vana-Rooma aegadesse. Kindlasti on väga erakordne Napoli vanalinn (näiteks Hispaania kvartal) oma kitsaste tänavatega, kus sinu peakohal laiub pesunööride rägastik seal kuivava pesuga.
  3. Põnev ümbrus väljasõitudeks. Napoli lähedal asuvad kaks UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat objekti: Vesuuvi vulkaan, mis mattis 79. aastal pKr enda alla Pompei linna. Ja loomulikult Pompei ise – iidne Rooma linn, mis on säilinud täpselt sellisena, nagu see vulkaanipurske ajal oli. Lisaks muidugi Amalfi rannik enda maaliliste väikelinnadega ja vaadetega ning läheduses olevad looduskaunid saared nagu Capri ja Ischia. Just viimast nendest saabki avastada meie Ischia ja Napoli reisipaketiga.
Vaade Napoli linnale ja Vesuuvile

3 põhjust, miks väisata Ischiat:

  1. Termaalsed allikad: Ischia on kuulus oma vulkaaniliste kuumaveeallikate poolest, millel on tervendavad omadused. Saarel on kümneid terme, kus saab nautida vulkaanilise vee vanne, mudavanne, massaaže jt hoolitsusi. Ka meie reisipaket raames toimub ööbimine luksuslikus 5-tärni termis, mis asub kaunis Ischia vanalinnas kohe mere ääres.
  2. Ischial saab ennast välja lülitada. Kui Napoli on elust pulbitsev siginat ja saginat täis sadamalinn, siis Ischia on selle vastand. Öeldakse, et see on ideaalne koht lõõgastumiseks. Saarel on rahulik ja vaikne atmosfäär ning seal on lihtne unustada kõik argised mured. Samuti on saar ideaalne, et olla loodusega kahekesi või maandada stressi aktiivset puhkust viljeledes. Saarel on matkarajad, jalgrattarajad ja veespordikeskused, kus saab tegeleda sukeldumise ja snorgeldamisega või hoopiski rentida paat ja veeta päev merel.
  3. Imekenad rannad ja loodus. Vulkaanilise päritoluga Ischia on tuntud oma hingematvalt kauni looduse poolest, mida mitmekesistavad mäed ja orud. Saarelt leiab ka hulgaliselt kauneid randu ja türkiissinist vett. Rannahooaeg algab üldiselt mais, kuid esimesed kiiremad suplused saab edukalt ette võtta juba ka aprillis. Päike aga hakkab heledale põhjamaa nahale „peale“ juba aprillis, seega D-vitamiiniga saab laadida end pea kogu kevade vältel.
Kaluriküla Ischia saarel

Kuidas külastada?

Kõige mugavam võimalus Ischia ja Napoli külastamiseks on meie reisipaketiga, mis koondab mõlemad sihtkohad kokku üheks reisiks. Oleme ise mõlemas sihtkohas käinud ja paljustki enda kogemustele reisi kokku ka pannud.

Vaata reisi kohta üksikasju ja broneeri Ischia ja Napoli reis!

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitu meie uudiskirjaga!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga ja saa mõned korrad kuus meie parimad reisipakkumised enda e-mailile! 

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!