Päis

Costa del Sol: 5 põhjust külastamaks seda menukat kuurorti väljaspool kõrghooaega

Costa del Sol, ehk Hispaania keeles Päikeserannik on üks menukamaid kuurorte kogu Hispaanias, mida võib tegelikkuses külastada aastaringselt – ka väljaspool suvist kõrghooaega. Costa del Soli kasuks räägib lisaks mõnusale kliimale ka hea lennuühendus nii Tallinnast kui Riiast.

See Vahemere-äärne piirkond paitab päikesega enamasti rohkem kui 300 päeva aastas ning madalhooajal ehk oktoobrist aprillikuuni on oodata päevasel ajal keskmiselt 15-20 soojakraadi, ulatudes soojematel päevadel isegi Eesti mõistes täitsa südasuviste ilmadeni. Käesolevas artiklis toome teieni viis head põhjust, miks tasub just madalhooajal ajal võtta ette mõnus soojamaareis Costa del Soli.

Vähem rahvamasse ja taskukohased hinnad

Kõrghooajaväliselt Costa del Soli külastades saad reisil kulgeda rahulikult omas tempos, ilma et peaks muretsema pikkade järjekordade ja turismihordide pärast – olgu siis muuseumites, restoranides või muudes kohtades, mis suvisel ajal rahvamassist sumiseb. Suure hinnavõidu saad ka majutuse ja lennupiletite arvelt, sest alates novembrist võib reisi lõpphind tulla suvega võrreldes lausa kordades soodsam. Selle peamine põhjus ongi selles, et kuigi ilmad on küll suhteliselt mõnusad ja saab võtta ka päikest, siis päris klassikalisi rannailmasid koos supisooja mereveega talvel ei ole. Õhtud võivad eeldada ka kerge jaki olemasolu. Kui supisooja merevee sind ei morjenda, siis pole ühtegi põhjust madalhooajal Costa del Soli mitte külastada.

Erinevad üritused ja festivalid

Rannahooaja puudumine ei pane kohapealset elu seisma, sest nii sügis- kui talvekuudel leiavad Costa del Solis aset mitmed vahvas üritused. Jõulude ja aastavahetuse vahel toimub iga-aastane Verdialesi muusikafestivali Malagas, kus pannakse rõhku ka traditsioonilistele flamenko riietele. Varakevadel märtsis või aprillis, sõltuvalt aastast, leiab aset Semana Santa ehk püha nädal, mille raames toimuvad nii Malagas kui ka teistes Costa del Soli linnades paraadid ja kontserdid. Semana Santa juured on küll sügavalt usklikud, kuid aegade jooksul on sellest saanud ka kultuurisündmus, mis toob inimesi kohale üle kogu maailma. See nädalapikkune festivalimelu annab suurepärase ülevaate Andaluusia ajaloost. Kuna Semana Santa läbib erinevaid tänavaid ja linnu, siis on see ka reisihuvilistele tasuta nähtav.

Gastronoomia

Toit on teatavasti suur osa Hispaania ja Andaluusia kultuurist ning sellele on pea iga kuu mõnes päikeseanniku linnakeses pühendatud spetsiaalne üritus. Üks suurematest on aga ikoonilisele Hispaania toidule Tapas pühendatud festival –  Festival de la Tapa Fuengirolas, mis sõltuvalt aastast, leiab aset märtsi lõpus või aprilli alguses. Tapased on Hispaania köögis suure au sees, sest neid saab valmistada nii eelroaks kui ka korralikuks kõhutäieks. Festival de la Tapa külastajatel on võimalik soetada taskukohase hinnaga Tapa Pass, mis annab võimaluse maitsta festivalimelu raames erinevate restoranide ja toitlustusasutuste suupisteid. See on Costa del Soli üks menukamaid toidufestivale, kus on tavaliselt esindatud ca 40-50 Fuengirola restorani. Aga mõistagi saab Andaluusia kööki, kus lisaks tapastele on au sees kala ja mereannid, nautida mõistagi ka festivali väliselt aastaringi. Kõike populaarsem roog merest on kahtlamata Pescaíto frito ehk eriliselt friteeritud kala.

Vaatamisväärsused

Väljaspool kõrghooaega jõuab palju näha ja teha. Seetõttu tasuks kindlasti külastada Andaluusia päikeseranniku vaatamisväärsusi, sest järjekorrad on lühemad ja tihtipeale on ka piletihinnad soodsamad. Alcazaba kindlus Malagas on üks tähtsamaid vaatamisväärsusi, mille ehitamise juured ulatuvad 11. sajandisse, mil piirkonda valitses berberite kuningas Badis. UNESCO maailmapärandisse nimetatud kaitserajatis on üks paremini säilinud ehitisi moslemite valitsemise ajast, mil piirkonda tundi veel al-Andaluse nimega. Alcazabas paikneb mägisel alal, millelt avanevad suurepärased postkaartvaated merele ja Malaga linnale. Lühikese jalutuskäigu kauguselt leiab ka Gibralfaro lossi, mis ilutseb Malaga lipul sümbolina. Gibralfaro tipu külastamiseks tuleb küll treppidest üles jalutada, kuid sealsed vaated on seda kindlasti väärt.

Aktiivne puhkus

Costa del Sol sobib suurepäraselt ka matkamiseks, eriti just madalhooajal, mil tempratuurid ei ole ebameeldivalt kõrged. Piirkonnast leiab radu nii tavaturistile kui ka kogenud matkajale. Suurima elamuse matkaradadest saab ilmselt Caminito del Rey, mis on nüüdseks tehtud inimestele kergemini läbitavaks, mida peeti kunagi üheks ohtlikumaks matkarajaks. 8 km pikkuse raja läbimine võtab keskmiselt 3-4 tundi ning selle aja jooksul näeb asju, mida meie kodumaa matkarajad ei suuda pakkuda – teekond läbib kanjoneid ja mägesid 100 meetri kõrgusel, mistõttu ei pruugi rada kõrgusekartusega inimestele sobida. Sellegipoolest on sillad ja teed piisavalt laiad ja kõrgete piiretega, et usaldusväärse sõbra seltsis on retk seda kindlasti väärt. Sissepääs maksab 10 eurot inimese kohta, kuid giidiga grupikülastus ca 18 eurot ning sel juhul on soovitatav piletid varem ette osta. Alla 8-aastased lapsed rajale ei pääse. Caminito del Rey jääb Malagast ca 1-tunnise bussisõidu kaugusele. Samuti võib minna ratsutama, võtta ette raftingu või kanuusõidu või avastada rahvusparke.

Caminito del Rey, Malaga, Hispaania
Caminito del Rey, Malaga, Hispaania

Costa del Sol reis

Tallinnast toimuvad Malagasse otselennud airBalticuga ja Riiast opereerib otselende nii airBaltic kui ka Ryanair. Kõige mugavam viis Costa del Soli reisimiseks on Reisidiilide pakettreisid. Oleme valinud välja hea hinna- ja kvaliteedi suhtega hotellid mere lähedal. Lisaks majutusele sisaldab pakett ka lendusid, edasi-tagasi transfeere lennujaamast ja valitud toitlustust. Tutvu valikuga ja broneeri oma Costa del Sol reis

PS. Loe ka artiklit teise populaarse Hispaania kuurordi Costa Dorada kohta