Päis

Costa Brava – 5 põhjust, miks külastada seda päikeselist Hispaania kuurorti!

Hispaania Vahemere-äärne rannik Costa Brava, mis otsetõlkes tähendab metsikut või karmi rannikut, on oma nime saanud eelkõige mägise silueti pärast, mis juba kaugelt silma paistab.

Piirkond on viimaste aastate jooksul väga palju populaarsust kogunud ka Eesti turistide seas. Reisidiilide klientide hulgas on Costa Brava üks populaarsemaid sihtkohti just kevadel ja sügisel, kuna ilmad on head ja hinnad taskukohased. Lisaks sellele võlub piirkond külastajaid enda ilusate randade ja mõnusate kuurortlinnadega.

Käesoleva artikliga toome välja 5 peamist põhjust, miks veeta enda puhkus just Costa Bravas.

1. Rannad, mis mööda rannikuäärt näiliselt lõputult kulgevad, pakuvad külastajatele võimalust nii päevitamiseks kui ka selges ja soojas merevees ujumiseks. Vastavalt soovidele leiab kohti, mis on inimese poolt pea puutumatud ning samuti ka randasid, mis on mõeldud pigem seltskonda otsivale reisijale – rannabaarid, klubid, restoranid ning kogu sinna juurde käiv melu. Hispaanlased ise ütlevad, et nii pikka rannariba koos nii selge ja sinise veega on Euroopas raske leida. Sama seisukohta jagas ka  kuulus kunstnik Pablo Picasso, kes oma vabad hetked samuti Costa Brava rannikul veeta eelistas ning sealsetest vaadetest inspiratsiooni ammutas. Üheks kuulsaimaks rannaks peetakse Lloret de Mari linnast kilomeetri kaugusel asuvat Cala Treumal randa.

Liivarand Costa Bravas


2. Rannikuäärsed linnad 
peegeldavad hästi kohalikku elustiili. Uuemad magistraalid ja promenaadid on põimunud kitsaste munakivisillutistega vanemate tänavatega ning igal sammul on võimalus osta head ja paremat hamba alla või imetleda kohalike käsitööoskust. Rannikualadelt võib leida  paljude Vahemereäärsete kultuuride mõjutusi, nende hulgas Maroko, Kreeka, Türgi. Paljudes linnades on ka keskaegsed kirikud koos väljakutega, kus tihtipeale toimuvad ka kontserdid või laadad. Linnakeste avastamiseks tasub rentida endale jalgratas või motoroller, linnade vahel liiklemiseks sobib aga hästi liinibuss või rong. Eraldi tasub välja tuua Põhjas asuva Cadaquesi, kus veetis suvepuhksueid ka Salvador Dali ja kus toimub tihti erinevaid pidustusi ja festivale. Eraldi mainimist on kindlasti väärt ka kalurikülake Calella de Palafrugal, kust leiab autentseid kala- ja mereannirestorane. Kataloonia pealinn Barcelona jääb vaid tunni-kahe pikkuse sõidu kaugusele, seega päevane väljasõit sinna ei ole kindlasti ülesanne raskete killast.

Calella de Palafrugell rannikulinnake piirkonna Põhjaosas


3. Kohalik köök 
on mängib kohalikus kultuuris kahtlemata olulist rolli. Kui oled arvestanud, et rannahooajaks peab kõhu trimmi saama, siis ole valmis Hispaanias puhkusel käies, et tagasi tuled lisakilodega. Hinnas on tänavatoidud, mida leiad igal sammul ning maitseid leidub lisaks Hispaaniale ka muudest maailma nurkadest. Tähtsamatest roogadest tasub kindlasti välja tuua kogu Hispaania Vahemere rannikul tuntud paella. Kes aga soovib midagi väga Kataloonia pärast, peaks ära proovima kohalikud teod ehk Cargols a la llauna. Samuti on piirkonnas lugematul arvul veinimõisasid, mis on tundu enda Cava poolest.

4. Ilm Costa Brava rannikul hakkab soojenema juba märtsis ning maikuus on keskmised päevased temperatuurid juba üle 20 soojakraadi. Kulminatsioon toimub suve keskel, kus juulis-augustis on enamus päevi 30 kraadi ringis või sellest rohkemgi. Hooaeg lõpeb oktoobriga, mil ilmad veel soojad ning temperatuurid meres samuti 20 kraadi ringis. Keskmiselt on suvehooajal 12-14 tundi päiksepaistet päevas ning sademetehulk madal. Merevesi on hiliskevadel 18-19c, suvel 25c juures ning oktoobris 22c.

5. Vaba aja veetmise võimaluste valik on Costa Bravas lai. Piirkonnas asuvab tervelt kolm tuntud kunstniku Salvador Dali muuseumi: Dalí Theatre-Museum, Dalí House-Museum ja Gala Dalí Castle House-Museum. Lastega reisides tasub külastada Lloret de Mar’i linnas asuvat Water World Lloret veeparki või Rosese linnas asuva Aquabrava veeparki. Lisaks leiab palju erinevaid ekskursioone ka hotellidest, mis viivad rohkem sisemaale ning külastavad ajaloolisi paikasid või loodusparke.

Kuidas Costa Bravasse reisida? Kõige mugavam viis selleks on Reisidiilide pakettreisid. Oleme valinud välja hea hinna- ja kvaliteedi suhtega hotellid. Lisaks majutusele sisaldab pakett ka lendusid, transfeere lennujaamast ja valitud toitlustust. Tutvu meie Costa Brava pakettidega KLIKKIDES SIIA

Võida lennupiletid Milanosse!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga juuli jooksul ja võida edasi-tagasi lennupiletid sügisel Tallinnast Milanosse!

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!