Päis

8 ajaloolist Eesti mõisahotelli, kus sellel suvel peatuda!

Üle Eesti on säilinud sadu mõisahooneid, millest nii mõnedki pakuvad põnevat ajaloohõngulist majutusteenust. Järgnevalt toome välja 8 mõisas asuvat majutust, kus soovitame suvel kodumaad avastades ööbida.

Pädaste Mõisa hotell – luksuslik 16. sajandist pärit mõisakompleks asub Muhu saare lõunatipus. Lisaks majutusele leiab mõisast hubase spaa ja Eesti ühe hinnatuma restorani Alexander, mis on mitmel korral võitnud Eesti parima restorani tiitli. Hotelli tubades on kaunis antiik sobitatud kaasaegse klassikaga.

Kadrina Mõisa külalistemaja – hubane külalistemaja, mis jääb nn Peipsi Sibulateele. Mõis jääb 3 km kaugusel Peipsi järvest. 1773. aastal valminud mõisahoones on kõik toad sisustatud klassikalises barokkstiilis. Õuealal on kasutamiseks saun ja grillimisala.

Vihula mõis ja Spaa – 4-tärni hotellina tegutsev Vihula mõis pakub luksuslikku ja romantilist majutust erinevates ajaloolistes mõisahoonetes. Samuti on mõisas mõnus öko-spaa, kust leiab kaheksa hoolitsuste ruumi, traditsionaalne puuküttega sauna ja terrassi koos välimullivannidega. Mõisakompleksist leiab nii restorani, kõrtsu kui kohviku. Eesti ühes ilusaimas mõisapargis aga saab teha pikemaid jalutuskäike.

Sagadi mõisahotell – barokkstiilis mõisakompleksis asuv hotell pakub hästi sisustatud hubaseid tubasid koos kõigi kaasaegsete mugavustega. Võsu rand jääb mõisast 5km kaugusele.

Palmse Mõisa Külalistemaja – mõisa peahoone kõrval asuvas 1820ndatel ehitatud valitsejamajas asuv külalistemaja pakub lihtsat ajaloohõngulist majutust Eesti ühes ilusaimas mõisakompleksis Lahemaa rahvuspargis.

Mäetaguse Mõisa hotell & Spaa – hubane mõisahotell mõnusa saunakompleksi, basseini ja restoraniga. Hea peatuspaik Ida-Virumaa avastamiseks.

Saka Mõis – paekaldal paiknev hubane mõisahotell pakub suurepärased vaated Soome lahele ja mõisapargile. Mõisa on ehitatud ka väike spaakeskus.

Lossispaa Wagenküll – Läti piiri lähedal Valgamaal asuv Wagenkülli hotell pakub luksuslikku majutust Eesti ühes suurejoonelisemas lossis – Taagepera lossis. Hotellis asub spaa- ja saunakeskus ja restoran. Aktiivseks puhkuseks saab rentida aga kanuu või jalgrattad, hea ilma korral saab nautida lossihoovis piknikku.

 

Artikli foto: www.visitestonia.com (Sagadi mõis)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitu meie uudiskirjaga!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga ja saa mõned korrad kuus meie parimad reisipakkumised enda e-mailile! 

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!