Päis

6 sihtkohta Euroopas, kust leiab veel oktoobris head rannailma!

Kui kodumaal on suvi juba otsa lõppemas, siis oktoobris on võimalik mujal Euroopas rannamõnudest veel viimast võtta! Selleks oleme kokku pannud põgusa ülevaate sihtkohtadest, kuhu Eestist lihtne saada ja kus võib sügisel veel head rannailma leida.

Nice / Nizza

Tuntud kui Prantsuse Riviera keskus, mis võlub külastajaid eelkõige oma kultuurielu, fantastilise vahemereäärse prantsuse köögi ja maalilise loodusega. Suplejatele on avatud enam kui tosinkond randa. Üheks enim kiidetud rannaks on Petite Afrique’i plaaž, mida ümbritsevad majesteetlikud Nice’i mägialad. Hästi patrullitud rannaala on sobilik tervele perele. Rannajoonelt leiab lastele mõeldud mänguväljaku, ühistranspordipeatused ei jää kaugele ja parkimisvõimalused on soodsad. Kui aga ette võtta väike sõit, siis 100km kauguselt leiab Euroopa ühe kuulsaima ranna Saint-Tropezi. Sooja on oodata oktoobris päevasel ajal 21-22 kraadi ning merevesi püsib keskmiselt 20 soojakraadi juures.

Nice’i ja Tallinna vahet lendavad mugavalt ühe ümberistumisega nii airBaltic kui Lufthansa.

Costa Brava

Reisidiilide klientide seas juba aastaid menukas sihtkoht on oktoobris lõpetamas oma hooaega. Sel ajal on kuurordi piirkonnas juba rahulikum, kuna suvine tipphooaeg on möödas. Costa Brava kuurort ongi mõeldud rannamõnude nautimiseks ja paljud hotellid on ehitatud rannast vaid kettaheite või odaviske (arvestame siinkohal profisportlaste võimeid) kaugusele. Ümbruskonna üks kaunimaid randasid Playa Cala Aiguablava asub piirkonna põhjaosas. Sooja on oodata päevasel ajal 22-23 kraadi juures ning merevesi püsib keskmiselt 21 soojakraadi juures.

Costa Bravat saab mugavalt külastada Reisidiilide reisipaketiga. Vaata lähemalt SIIT.

Malta

See väike vahemere saareriik on populaarne aastaringselt ja seda põhjusega. Isegi oktoobris on ilmataat helde ja päevasel ajal on oodata sooja 24-25 kraadi ringis ning merevesi püsib keskmiselt 24 soojakraadi juures! Malta põhisaare menukaim rand on Golden Bay, mis asub saare põhjapoolsemas osas. Kui satud aga väiksemale Gozo saarele, siis tasub kindlasti külastada hinnatud Ramla Beachi. Malta külastamise kasuks räägib ka kohalik omanäoline arhitektuur ja iidsed vaatamisväärsused, millest mitmed on UNESCO maailmapärandisse kantud, sh Valletta linn kogu oma hiilguses.

Mugavalt saab Maltat külastada Reisidiilide reisipaketiga. Vaata lähemalt SIIT.

Costa del Sol / Malaga

Costa del Sol on Hispaania lõunapoolseim kuurort Andaluusias, mis paikneb Gibraltari ja Maroko piiri lähedal. Üheks piirkonna parimaks rannaks peetakse Torremolinose Playa La Carihuela randa (Malaga linnast 20km), mille lähiümbrusest leiab mitmeid toitlustusasutusi, promenaadi ja mitmekülgse Benalmadena jahisadama. Kes aga soovib rohkem glamuuri, siis natuke Lõunasse sõites leiab eest Euroopa rikaste ja ilusate kuurortlinnakese Marbella. Sooja on Costa del Solis oodata päevasel ajal 23-24 kraadi juures ning merevesi püsib keskmiselt 21 soojakraadi juures.

Malagasse väljuvad airBalticu otselennud Tallinnast ja Norwegiani otselennud Helsingist.

Paphos

Ajaloolises Küprose linnas on tervelt 27 randa, mille hulgas tasuks ära mainida enim kiidusõnu pälvinud Coral Bay ja St. George’i rannad. Kellel on soov iidseid vaatamisväärsusi näha, tasub kindlasti aega varuda ja külastada Kato Paphose arheoloogiaparki, kus saab iidsetest säilmetest võimsa ülevaate. Paphos, mis on tervenisti UNESCO maailmapärandisse kantud, on ideaalseks sihtkohaks ühele Indiana Jonesi fännile, kes ihkab ühtlasi ka rannapuhkust! Sooja on oodata päevasel ajal 26-27 kraadi juures ning merevesi püsib keskmiselt 25 soojakraadi juures.

Paphost saab mugavalt külastada Reisidiilide reisipaketiga. Vaata lähemalt SIIT.

Algarve / Faro

Algarve näol on tegu sihtkohaga, mis ei ole (veel) eestlaste seas kuigi populaarne, kuigi kõik omadused üheks heaks rannapuhkuseks selles piirkonnas on olemas: Eesti mõistes rahakotisõbralik hinnatase, võrratu toit ja muidugi ka suurepärased rannad. Algarve üheks omapärasemaks rannaks on Tavira saarel paiknev Praia do Barril – endine kaluriküla, millest on randa maha jäänud ligi sadakond ankrut. Piirkonna ilmselt kuulsaim rand on São Rafael Beach, mis võlub helesinise vee ja pehme kuldse liivaga. Sooja on oodata päevasel ajal 23-24 kraadi juures ning merevesi püsib keskmiselt 21 soojakraadi juures.

Soodsaim viis Farosse lendamiseks on kombineerida erinevate odavlennufirmade lennud Riiast. Vaata pakkumisi SIIT

Kommentaarid (1)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitu meie uudiskirjaga!

Ära maga maha parimaid reisidiile! Liitu meie uudiskirjaga ja saa mõned korrad kuus meie parimad reisipakkumised enda e-mailile! 

Liitumise taotlus õnnestus! Saatsime sulle liitumise kinnitamiseks e-maili, kus tuleb Sul liitumine lõplikult kinnitada!