Tänasest tuleb Itaaliasse reisimisel esitada kõigil reisijatel antigeeni või PCR-test! Vaktsineerimata ja läbipõdemata reisijad peavad jääma karantiini

Itaalia karmistas tänasest (16. detsembrist) Euroopa Liidu kodanikele kehtivaid sissesõidureegleid, mis tähendab, et sinna puhkama sõitmiseks ei piisa enam vaktsiini-, põdemise-, või testitõendi ettenäitamisest nagu seni. 19. detsembrist kehtib sama reegel ka Kreeka puhul.

Euroopa Liidust tulevad reisijad, kellel on läbitud vaktsiinikuur, peavad lisaks vaktsiinitõendile ette näitama viimase 48 tunni jooksul tehtud PCR-testi tulemuse kohta. Vaktsiinitõendit saab asendada ka läbipõdemise tõendiga.

Reisijad, kes pole vaktsineerimiskuuri läbinud, peavad lisaks testitõendi esitamisele jääma vähemalt viieks päevaks karantiini ja pääsevad sellest alles pärast uue negatiivse testitõendi esitamist. Uued reeglid kehtivad vähemalt 31. jaanuarini. Alla 12-aastased vaktsineerimata lapsed ei pea karantiini jääma, kui nende vanemad on vaktsineeritud või hiljuti viirusest paranenud.

Allikas: Delfi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.