Päis

SYNLABis saavad ka täiskasvanud tänasest (03.05) anda koroonatesti kurguloputusprooviga

Alates 3. maist laiendab SYNLAB oma tasulistes koroonatestimise punktides kurguloputusproovi andmise võimalust ka täiskasvanutele eesmärgiga teha proovi andmine mugavaks. Enne oli see võimalus avatud lastele.

Laboris protsess ei muutu – kurguloputusvedelikust määratakse koroonaviiruse RNA täpselt samal PCR meetodil nagu ka ninaneelust võetava proovimaterjali puhul.

Kurguloputusvedelikust proovi saavad nüüd kõik soovijad anda SYNLABi viies tasulises koroonatestimise punktis üle Eesti: Talinnas Töökoja 1, Tartus Teguri 37B, Pärnus Suur-Sepa 14, Narvas Kangelaste prospekt 2 ja Jõhvis Jaama 34. Testimisele saabudes antakse inimesele valida, kas ta soovib proovi anda tavapäraselt ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Avaliku testimise punktides, kus testitakse sümptomaatilisi ja haiguskahtlusega patsiente, jääb täiskasvanutel proovivõtumeetodina kasutusele WHO esmase soovitusena ninaneelust antav proov.

Proovi andmiseks saab patsient 10 milliliitrit füsioloogilist soolalahust, mida peab  kurgus kuristama (oluline on vahet teha, et see ei ole suuloputusvedelik). Proov analüüsitakse SYNLABi Tallinna laboris PCR meetodil ja tulemused saab nii nagu ninaneelutesti puhul 24 tunni jooksul.

Testi hind jääb samaks ehk 58 € . Samuti väljastatakse kurguloputusvedelikust antud proovi puhul reisimiseks vajalik sertifikaat. Selle saab tasuta alla laadida TESTI rakendusest või minu.synlab.ee portaalist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga