Homsest saab kohustusliku eneseisolatsiooni jäämise asemel teha lennujaamas ja sadamas tasuta koroonatesti

Vabariigi Valitsus otsustas alates 1. septembrist pakkuda kohustusliku eneseisolatsiooni asemel võimalust teha koroonaviiruse test ja kahe negatiivse tulemuse korral jätkata tavapärast elu.

Nüüdseks on saabunud ka täpsem info, kuidas protseduur välja näeb. Eesti elanikud saavad riskiriikidest saabudes teha tasuta koroonaviiruse testi Tallinna lennujaamas ning sadama A- ja D-terminalis. Välismaalastele on teenus tasuline. Küll aga ei tehta tasuta teste lastele, sest riik eeldab, et praegu reisitakse üksnes töö asjus ja see aitab inimestel kiiremini tööle naasta.

A- ja D-terminalis saab testi teha jalgsisaabujate alal ning Tallinna lennujaamas saatekirja alusel, mis vormistatakse inimestele kohapeal. Saatekirja vormistamine ja proovi võtmine võtab aega umbes 5 minutit, teste tehakse elavas järjekorras. Testimispunktid on avatud viimaste laeva- ja lennureisijate saabumiseni. Lennujaamas viib testimist läbi Qvalitas, sadamas Confido.

Tulemuse teadasaamiseni peab inimene viibima täielikus eneseisolatsioonis. Negatiivsetest tulemustest teavitatakse testijat tekstisõnumi teel, positiivsetest tulemustest teavitatakse helistades. Testitulemus on nähtav ka terviseinfosüsteemis digilugu.ee.

Negatiivse testitulemuse korral tuleb seitse esimest päeva olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl ja poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte. Tööl võib käia, kuid teistega tuleb hoida distantsi.

Vähemalt seitse päeva pärast esimese testi tulemust tuleb teha teine test, selleks helistatakse inimesele ise. Teise negatiivse tulemuse puhul saab inimene jätkata oma tavapärast elu.

Allikas: ERR

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga