Päis

Hispaaniast sai esimene Euroopa suurriik, mis soovitab koroonaviirusesse hakata suhtuma sarnaselt teistele viirushaigustele, nagu gripp

Hispaania tervishoiuminister Carolina Darias teatas kolmapäeval, et riik plaanib koroonaviirusesse hakata suhtuma sarnaselt teistele viirushaigustele, kui praegune kuues nakatumislaine vaibub.

“Olukord pole enam sama, mis eelmistes lainetes. Kõrge vaktsineeritute arv ühiskonnas, omikroni-tüve kasvav osakaal ja nakatumise määr mõjutavad COVID-19 epidemioloogiat ühe rohkem, ”ütles Darias pressikonverentsil. “Seetõttu peame hakkama kaaluma üleminekut uuele COVID-19 seire- ja kontrollisüsteemile, kuid mitte enne, kui see laine on möödas.”

Temaga nõustus Hispaania peaminister Pedro Sanchez, kelle sõnul vajab Euroopa paradigma muutust koroonaviirusesse suhtumises. Hispaania valitsus on viimastel nädalatel töötanud uue seiremeetodi kallal ja tervishoiuminister on selle teema ka oma Euroopa kolleegidega tõstatanud, ütles Sanchez.

Viimase 7 päevaga on Hispaanias registreeritud 692 000 uut nakatumist, kusjuures hõivatud haiglavoodite arv Covid-patsientide jaoks on samas suurusjärgus kui aasta varem, kui nakatumisnäit oli 115 000.

Hispaania on üks maailma külastatumaid riike, mille tööhõive ja turismi osakaal moodustab majandusest ca 13-protsenti. Sinna reisimine on ka märksa leebemate sisenemistingimustega kui nii mõnessegi teise Euroopa riiki. Siseneda tohivad nii vaktsineeritud, läbipõdenud kui ka negatiivse PCR- või antigeenitestiga reisijad (v.a. riskiriikidest tulijad). Lisaks tuleb täita riiki sisenemise vorm.

Allikas: Bloomberg